Mi kell egy jó startup rendezvényhez?
Igen, kellenek startupok és befektetők. Kellenek kerekasztal beszélgetések hiteles és releváns szereplőkkel. De ilyenről hallottunk már, részt vettünk hasonlón. Akkor mi hiányzik még? A HiQ Connect a startup rendezvények egy új dimenzióját hozza el Budapestre.
Talán a címben megfogalmazott kérdés még pontosabban úgy szól, hogy mire van szüksége a startupoknak. Olyan releváns üzleti partnerekre, akiktől nemcsak tőkét, hanem minőségi és valós üzleti tapasztalatból érkező tudást kaphatnak, illetve akikkel a megoldásaikat tesztelhetik és fejleszthetik. De ugyanilyen fontos, hogy az ökoszisztéma többi résztvevője, azaz az inkubátorok, az acceleratorok, az angyal és a kockázati tőkebefektetők, valamint az állami szereplők megismerjék a legújabb startupokat és egymással is találkozzanak. A közös célja egy ilyen rendezvénynek, hogy értéket teremtsünk, újdonságokat ismerjünk meg és az országhatárokon is átívelő kapcsolatokat építsünk. És pont ilyen rendezvény lesz a HiQ Connect – Budapest június 7-én és 8-án. Az üzleti matchmaking rendezvény témái a Life Science, az AgroTech, a FoodTech és a fenntarthatóság.
De az HiQ Connect ennél is több! A befektetők megosztják az elhibázott döntéseiket, az úgynevezett Fuckup sztorikat, melyek saját bevallásuk szerint is a legtanulságosabbak. A szokásos startup pitchek mellett pedig a második napon rendhagyó módon fordított pitchek is lesznek, amikor befektetők fognak a pódiumon állni.
Aki startupperként állt már ki egy bemutatkozásra a befektetők elé, pontosan tudja milyen érdekes lesz ezt fordítva látni. De ha csak hallgattunk vagy láttunk már hasonlót, akkor is át tudjuk érezni, hogy milyen iszonyú nehéz a nagy terveket, vagy akár egy több éves projektet néhány percben bemutatni. Persze vannak őstehetségek ebben a műfajban, de kifejezetten érdekes lesz látni a HiQ Connect rendezvényének budapesti állomásán, hogy a „másik oldal” mit fog mondani.
Mindezt hibrid formában. Kapcsolatépítéshez és networkinghez a személyes részvétel ajánlott, így az esemény napján irány a HUB 55. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Emellett a rendezvényt – akár a home office kényelméből – live stream-en is lehet majd követni.
Mit is kell tudni a HiQ Globalról, a szervezőről?
A HiQ Global egy market entry expert ügynökség, mely innovatív technológiai cégek számára teremt lehetőséget, hogy prémium piacokra lépjenek. Bár nem ismernek földrajzi határokat, különös hangsúlyt fektetnek Délkelet-Ázsiára, valamint Közép- és Kelet-Európára.
A HiQ Connect pedig egy egyedülálló innovációs és üzleti matchmaking platform, ahol a technológia és az üzlet találkozik. A platform lehetővé teszi a technológiai startupoknak, hogy kapcsolatot teremtsenek vállalati partnerekkel. Az ökoszisztéma-partnerek között befektetők és kormányzati szervek is megtalálhatók európai, délkelet- és kelet-ázsiai célpiacokról. De nem a szokásos formában. Itt nem csak a rapid bemutatkozásokon és az elevator pitch-eken múlik a siker. Lehetőség van a mélyebb beszélgetésekre, valódi partneri kapcsolatok kialakítására.
Velük biztosan találkozhatsz június 7-én és 8-án!
Az esemény társszervezői az AHa!Brainstore (Antenna Hungária), a Roche Magyarország és az Express Innovation Agency. A rendezvény kiemelt program partnerei a Vespucci Partners, IPI Singapore és a Singapore Economic Development Board (EDB). Az HiQ Connect – Budapest 8 ország több mint 35 szervezetének az együttműködésének eredménye.
A két nap folyamán közel 30 startup mutatkozik be, a második napon pedig a társszervezőkön kívül többek között hallhatjuk pitchelni a Accelpoint-ot, az Impact Ventures-t és a SpeedUp Venture Capital Group-ot.
Kapcsolódó cikkek
- A hazai kreatív ipari startupok számára hirdet versenyt a Tech In The City
- A magyar Orca Aerospace bejutott a Startup Világbajnokság döntőjébe
- Rövid időn belül a kétszeresére nőhet a nemzetközi startup budapesti innovációs központja
- Havi 1 milliárd forint a magyar vállalatoknak
- A magyar startupok is szívesen használják ugródeszkának Bécset
- Budapestről a Szilícium-völgyig jutott az új siker-startup
- A jövő autóipari innovációját fejleszti a Széchenyi István Egyetemről indult startup
- Nagy szükség van a női vállalkozókra az egészségügyi innovációban
- 1 milliós dolláros fődíj a budapesti startup versenyen
- Minden kezdet nehéz: a TOP 5 leggyakoribb akadály, amivel a kezdő vállalkozások szembesülnek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan formálja át az AI az életünket, a munkánkat és a globális társadalmunkat?
Az AI fejlődése nemcsak technológiai szempontból hoz forradalmi változásokat, hanem társadalmi és gazdasági hatásai révén is alapjaiban formálja át mindennapi életünket, az emberi döntéshozataltól kezdve, az iparágak hatékonyságán át egészen a közvélemény (át)formálásáig. A Neuron Solutions által szervezett AI Night rendezvény célja az volt, hogy elismert szakértőkkel és a különböző iparágak képviselőivel egy kötetlen beszélgetés keretében tárja fel azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel az AI használata során a vállalatok, a munkavállalók és a társadalom egésze szembesül.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
A KPMG a Corvinus stratégiai partnere lett
Stratégia megállapodást kötött Magyarország első számú üzleti, gazdaság- és társadalomtudományi egyeteme, a Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG, hazánk egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cége. Az egyetem és a tanácsadó cég közötti együttműködés három alappilléren nyugszik; ezek az oktatás, a kölcsönös tudásátadás, valamint a tehetséggondozás-, tehetségek utánpótlása.
A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
Az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményében résztvevő államok konferenciáján (COP29), mint az év legjelentősebb klímacsúcsán a Xiaomi Corporation (továbbiakban „Xiaomi” vagy a „Csoport”) – a fogyasztói elektronikai termékek és okoseszközök globális, vezető gyártója, amely az Internet of Things („IoT”) platform által összekapcsolt okostelefonokra és okoshardverekre épül – bemutatta a fenntartható fejlődést célzó stratégiáját, amely alapvető kulcstechnológiáin alapul. A vállalat emellett ismertette legújabb szén-dioxid-menedzsmenttel kapcsolatos fejlesztéseit a „Human x Car x Home” okos ökoszisztémájában, ami egy újabb stratégiai lépés a Xiaomi számára a klímakormányzás területén.
A Magyar Telekom 2024. harmadik negyedéves eredményei
A Magyar Telekom közzétette 2024. harmadik negyedévére vonatkozó, az EU által befogadott IFRS Számviteli Standardok szerinti konszolidált pénzügyi eredményeit. A negyedéves pénzügyi jelentés nem auditált értékeket tartalmaz az összes pénzügyi időszakra.