Miért érdemes robotikát tanítani a magyar iskolákban?
A Neumann Társaság Versenyben a robotok! címmel rendez online meetupot 2022. szeptember 22-én, amelyen a legrangosabb robotikai versenyekre hazai csapatokat felkészítő tanárok osztják meg tapasztalataikat az érdeklődőkkel arról, miért érdemes a tantermekben is foglalkozni a robotok programozásával.
A digitális kultúra és az oktatás egyre hangsúlyosabb részét képezi a robotika, ráadásul az oktatási célokat szolgáló robotok építése, programozása szakkörökön és versenyeken, illetve hobbiként is egyre népszerűbb időtöltés.
A Neumann Társaság soron következő, 2022. szeptember 22-én délután 16 órakor kezdődő online meetupján a társaság robotika szakosztályának szakértői fogják megosztani tapasztalataikat a robotika alkalmazásáról a oktatásban, illetve a digitális készségek otthoni körülmények közt való fejlesztésében.
A meetupon részt vevő pedagógusok robotikai versenyek szervezőiként, diákversenyzők felkészítőiként sok éves tapasztalattal rendelkeznek a robotok edukációs célú alkalmazásában, így a meetupon tanárok és szülők számára egyaránt hasznos tanácsokkal szolgálnak majd.
A Versenyben a robotok! meetup felkért szakértői:
- Abán Csaba, a Neumann Társaság Robotika Szakosztály alelnöke, a Baptista Pedagógiai Intézet robotikatanára, RoboCupJunior világversenyen többször érmes csapat felkészítője
- Dr. Nemes József, a Neumann Társaság Vas Megyei Szervezet elnöke, egyetemi docens, a szombathelyi robotika versenyek (RobOlimpia) szervezője
- Simon Béláné dr. Balogh Ágnes, a Neumann Társaság Életműdíjasa, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke, a RoboCupJunior magyarországi képviselője, a Magyar Ifjúsági Robot Kupa alapítója, a Nyíregyházi Egyetem nyugalmazott oktatója
Moderátor: Képes Gábor, a Neumann Társaság marketingigazgatója
A 2022. szeptember 22-én 16 órától zajló Versenyben a robotok! meetup a Zoom platformon zajlik majd, az eseményen való részvétel ingyenes, mindössze előzetes regisztrációhoz kötött, amelyet ezen a linken lehet elvégezni.
Kapcsolódó cikkek
- A grafén egyik Nobel-díjas felfedezőjének ítélték a Neumann professzori címet 2022-ben
- A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról is elhoztak két érmet a magyar diákok
- A magyar csapat minden versenyzője érmet hozott a Diákolimpiáról
- Digitális érettségi a társadalomnak
- 55 éves oktató számítógépmodell éledt újjá a Neumann Társaságnál
- Kiválóan szerepeltek a magyar csapatok az európai RoboCupJunioron
- MI és mi: a mesterséges intelligencia hatása a mindennapi életünkre
- Mindkét magyar csapat bronzérmes lett a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián
- Az ABB Robotics bemutatja a világ első, robotfestésű, műalkotásnak minősülő “art car” autóját
- Témanapot tart a Neumann Társaság az úttörő magyar számítógépépítőről
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.