350 millió dollárból fejleszti az Emirates az újgenerációs fedélzeti szórakoztató rendszerét
Nagyfelbontású 4k kijelzők, kiváló képminőségű élő televíziós műsorok, gyors mobileszköz-feltöltés, ülésekbe épített Bluetooth-kapcsolat, személyre szabott digitális szolgáltatások, és rengeteg szórakoztató csatorna – köztük magyar tartalommal is – várja majd az Emirates 2024-ben forgalomba álló Airbus A350-es gépeinek utasait.
Az Emirates a francia közlekedési, légi- és űripari nagyvállalat, a Thales által kifejlesztett AVANT Up rendszerrel szereli fel a 2024-től forgalomba álló Airbus A350-es repülőgépeit. A légitársaság több mint 350 millió dolláros (jelenlegi árfolyamon 140 milliárd forintos) beruházása révén az 50 gépből álló A350-es flottát olyan újgenerációs fedélzeti high-tech megoldásokkal látják el, amelyek minden korábbit felülmúló filmes élményt és személyre szabott fedélzeti szórakozást nyújtanak.
Adel al Redha, az Emirates üzemeltetési igazgatója elmondta: „30 évvel ezelőtt az Emirates volt az első légitársaság, amely minden egyes utasülésbe képernyőt épített be. A mostani, ice nevet viselő fedélzeti szórakoztató rendszerünk is páratlan élményt nyújt mind a tartalom sokszínűsége, mind pedig a minősége tekintetében. Nem véletlenül nyertük el az elmúlt 14 évben egymás után a legjobbnak járó nemzetközi díjakat.”
Yannick Assouad, a Thales Avionics ügyvezető alelnöke hozzáfűzte: „A Thales-nél büszkék vagyunk arra, hogy az Emirates partnerei lehetünk abban, hogy a légitársaság valóra váltsa a “Fly Better” ígéretét. A Thales AVANT Up a legújabb, legmodernebb technológiát juttatja el az Emirates repülőgépeibe. Az Optiq 4K QLED HDR kijelzőinket, a dinamikus teljesítményt és a következő generációs digitális szolgáltatásokat kombinálva az Emirates utasai rendkívüli dolgokra számíthatnak.”
A Thales AVANT Up rendszerében 4k felbontású Samsung QLED HDR kijelzőket alkalmaznak, amely 1 milliárd szín és színárnyalat megjelenítésére alkalmas. Ezen élvezhetik majd az utasok az ice fedélzeti szórakoztató rendszer több mint 5000 csatornájának kínálatát, köztük magyar nyelvű filmeket és magyar előadók zenéit. Az ice-on keresztül elérhetők élő televíziós adások, a legújabb mozifilmek, tévéműsorok és zenei slágerek, valamint a világ első fedélzeti bevásárlócsatornája, az EmiratesRED is. A Thales technológiája lehetővé teszi majd, hogy az élő televíziós műsorokat is a lehető legnagyobb felbontásban nézhessék az utasok 10 kilométeres magasságban.
Az újgenerációs rendszerben használt intelligens kijelző két Bluetooth-kapcsolatot és beépített Wi-Fi-t kínál az utasok számára, ezáltal több eszközt – telefonokat, táblagépeket, fejhallgatókat vagy akár játékvezérlőket – is párosíthatnak, és emellett akár 60 wattos USB-C-t is támogat az okoseszközök gyorstöltéséhez. Az Emirates számos új digitális szolgáltatást is tervez, melyekkel az utasok személyre szabhatják a fedélzeti szórakoztató rendszer tartalmait, illetve megújul a rendszer felhasználói felülete, és elérhetővé teszik a látássérült utasok számára is a magával ragadó élményt.
De az újdonságok még nem érnek itt véget. Az Emirates az első légitársaság, amely a Thales Pulse szabadalmaztatott energiaoptimalizáló technológiáját használja majd, amely biztosítja, hogy a töltési teljesítményt ne befolyásolja, hogy hány felhasználó tölti egyidejűleg a készülékét.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Rolls-Royce mérnökök fejlesztettek egyedülálló hibrid-elektromos hajtásrendszert
- Több mint 160 új Airbus repülőgépet rendel az Air France-KLM
- Elektromos légitaxit fejleszt egy magyar startup
- A Baltikum legnagyobb légikarbantartó cége kezdi el használni az AerinX rendszerét
- Az Emirates a világ első légitársasága, amely virtuálisvalóság-alkalmazást kínál
- Különleges repülőgép szállt fel München mellett
- Kiterjesztett valóság megoldással teszi gyorsabbá és pontosabbá a repülőgépek átvizsgálását az Aeroplex
- Az Emirates applikációjában az utasok több mint 4000 szórakoztató csatorna kínálatát böngészhetik
- Forradalmasítja a repülőtéri utasforgalmat az Emirates
- Új, tematikus tévécsatornák az Emirates díjnyertes fedélzeti szórakoztató rendszerében
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.