Ismét összefogtak egy jó ügyért a Continental magyarországi munkatársai
A Continental hazai közel nyolcezer munkatársa az idei évben is egy emberként fogott össze a rászoruló magyar családokért. A kezdeményezés eredményeként több száz kilogramm adományt gyűjtöttek a MikulásGyár részére, amelyeket december 21-én adtak át a vállalat képviselői.
A MikulásGyár az Oltalom Karitatív Egyesülettel együttműködve juttatja el az összegyűjtött adományokat a rászorulók számára Magyarország teljes területén. A Continental segítőkész hazai munkatársai a budaörsi, budapesti, makói, nyíregyházi, szegedi, veszprémi és váci vállalati gyűjtőpontokra vitték adományaikat, amelyek játékokat, édességeket, tartós élelmiszereket, illetve tisztító- és tisztálkodási szereket tartalmaztak. Az adományokat Dr. Keszte Róbert, Dapsy Zoltán, Sven Tschelzek, Deme Lajos, Tákos- Szabó Estilla, Kövér Dávid és Hornyacsek Zoltán adták át Budapesten a Városháza Parkban felállított Mikulásgyár létesítmény előtt.
„Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy munkatársaink az idei évben is fontosnak tartották, hogy közösen kivegyük a részünket a társadalmi felelősségvállalásból. Köszönhetően önzetlen felajánlásaiknak, ezúttal több száz kilogramm adományt adhattunk át a MikulásGyár számára. Vállalati értékeink közül az egyik legfontosabb az egymásért cselekvés, a kölcsönös tisztelet, amit ennek a kezdeményezésnek a segítségével a szélesebb társadalmi körben is kiállhatunk egy fontos ügyért” – mondta el Dr. Keszte Róbert.
Az adománygyűjtés célja nem csupán az, hogy közvetlen segítséget nyújtson, hanem az is, hogy felhívja a figyelmet a szegénység felszámolásának fontosságára, amely egyike a Continental globális fenntarthatósági céljainak.
Kapcsolódó cikkek
- Takács István lesz a Continental országos kommunikációs vezetője
- A Continental a legvonzóbb munkahely a szoftverfejlesztők számára Magyarországon
- Szegeden bővíti szoftverfejlesztési tevékenységét a Continental
- Alkalmazásfejlesztési Központot nyit Budapesten a Continental
- A Continental járművek beltereihez mutat be fenntartható felületi megoldásokat
- A Continental kitüntette a 2021-es év legjobb beszállítóit
- A Mercedes Continental abroncsokkal szereli fel a teljesen elektromos EQB-t
- A Continental digitális megoldást fejlesztett a raktér kiszámításához
- Már elérhetők Európában az újrahasznosított PET-palackokból készült abroncsok
- A Continental lett az „Év gumiabroncsgyártója” 2022-ben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.