Jelentősen emelkedik a kutatások támogatása a Széchenyi István Egyetemen

forrás: Prím Online, 2023. január 22. 12:08

A győri Széchenyi István Egyetem átvállalja oktatói, kutatói és doktoranduszhallgatói tudományos publikációinak közlési díját egy 2021-ben indított program keretében, ráadásul ebben az évben már akár 3500 euróig. A kutatásokat az intézmény Tudományos Ösztöndíjjal is elismeri. Az egyetem mindkét támogatási formára az eddiginél jelentősen nagyobb, összesen 100 millió forintos keretösszeget szán idén.

A Széchenyi István Egyetem egyik stratégiai célja, hogy nemzetközi színvonalú tudományos kutatással is hozzájáruljon a térség fejlődéséhez, amit 2021 óta új eszközzel, a Publikáció Támogatási Programmal is ösztönöz. Ennek keretében az oktatói és kutatói munkakörben foglalkoztatott munkatársak, valamint az egyetemmel jogviszonyban álló doktoranduszhallgatók Q1-Q4 minősítésű folyóiratokban megjelenő tudományos publikációinak közlési díját (APC) átvállalja az intézmény, erkölcsi-anyagi elismerést nyújtva számukra. A feltételek között a Scopus adatbázis szerepel, mert a két legnagyobb globális felsőoktatási minősítő szervezet – a QS és a Times Higher Education (THE) – a világranglisták összeállításánál kizárólag ezt veszi figyelembe.

 

 

Dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi stratégiai elnökhelyettese elmondta: eddig publikációnként legfeljebb 2500 eurós közlési díjat vállalt át az intézmény, ebben az évben azonban az egyetemvezetés döntése értelmében akár már 3500 eurót is. További kedvező változás, hogy a program éves keretösszege is jelentősen, 50 millióra emelkedik idén.

 

Az elnökhelyettes hangsúlyozta: az egyetem oktatói-kutatói számára emellett 2021 óta elérhető a Tudományos Ösztöndíj is. Ennek célja a publikációs tevékenység támogatása az ingyenes vagy az egyetemi előfizetés által a munkatársak számára költségmentesen elérhető, Scopus adatbázisban regisztrált, Q1-Q4 besorolású folyóiratokban. A legjelentősebb anyagi elismerésben a nemzetközi kutatási hálóban készült szakcikkek szerzői részesülnek. Az ösztöndíj keretösszege 35 millióról 50 millió forintra nő idén.

 

„A támogatási rendszer – amibe a publikációs támogatáson és a Tudományos Ösztöndíjon kívül beletartozik  az angol nyelvoktatás, az angol nyelvű »akadémiai írás« kurzus, a könyvtári adatbázisok előfizetése és a tanulmányok nyelvi lektorálása is – egyszerre segíti az egyetem globális láthatóságának erősödését, valamint az oktató-kutató kollégák tudományos előmenetelét. A két legnagyobb nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet, a QS és a Times Higher Education világranglistája egyaránt rendkívül kutatásintenzív, így a kutatások ösztönzése hozzájárul ahhoz is, hogy intézményünk minél előkelőbb pozíciót foglaljon el ezeken. Köszönöm dr. Filep Bálintnak, az egyetem elnökének, hogy támogatta a keretösszegek rendkívül jelentős megemelését” – fogalmazott dr. Lukács Eszter.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra

A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek. 

2024. november 17. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06