XX. Simonyi Konferencia
Immáron huszadik éve kerül megrendezésre a Simonyi Konferencia. Magyarország legnagyobb, kizárólag hallgatók által rendezett informatikai rendezvényén a szakma legújabb fejleményeiről hallhatunk olyan neves cégek által, mint például a Bosch, a Nokia, a KUKA és még sokan mások.
A XX. Simonyi Konferencia március 21-én 12:00-től kerül megrendezésre a BME I épületében, amire ingyenesen várják a jövő technológiái iránt érdeklődőket.
A nagyszabású rendezvényt a cégekkel való kapcsolattartástól kezdve, a többkamerás közvetítésen és hangosításon át a helyszíni munkálatokig egyetemi hallgatók bonyolítják le a tanulmányaik mellett, a szabadidejükben.
A jubileumi alkalommal megrendezett konferencián az ipar úttörő technológiáival ismerkedhetnek meg az érdeklődők: többek között a Budapesti Innovációs Kampuszban zajló fejlesztéseinek kulisszái mögé vezet be minket a tech óriás Bosch. Borda Péter előadásában nyerhetünk betekintést a MEMS-érzékelők működési mechanizmusaiba.
A Nokiától Novák Szabolcs mutatja be nekünk az egészségügy jövőjét a 6G-vel, ezenfelül Pepó Tamás mutatja be angol előadás keretében a KUKA által fejlesztett robotikai ökoszisztémákat.
A konferencián előad Dr. Dudás Levente, a BME HVT tanszék adjunktusa, aki a Műegyetemen fejlesztett zsebműholdakról fog beszélni. Mellette Egyetemünk másik munkatársa, Dr. Békési Angéla beszél a bioinformatikában rejlő lehetőségekről, az élet molekuláival kapcsolatos adatok természetéről.
Hagyományosan a Szakkollégium jelenlegi tagjai is kipróbálhatják magukat a közönség előtt: idén Bogár György Richárd tart előadást a Deep Learning Alapú Lokalizáció és Térképgenerálásról, amely segít minél nagyobb pontossággal megadni egy eszköz térbeli helyzetét valós időben.
A Simonyi Konferencia szakmaiság és kíváncsiság: a szakkollégium tagsága olyan gyakran hiányolt lehetőséget is elhoz a villamosmérnöki és informatikai szakma iránt érdeklődők számára, mint az interaktivitás. A két teremben zajló előadások után a hallgatóságnak lehetősége nyílik kérdéseket feltenni az előadóknak a legfrissebb technológiákkal kapcsolatban. Emellett a rendezvény egyik sajátossága az előadások szüneteiben zajló expó, amellyel a Konferencia hidat teremt a munkaerőpiacra újonnan belépők és a cégek között.
A térbeli korlátok természetesen nem állnak a tudás útjába: a Konferencia két termének előadásait Full HD-minőségű, több kamerás közvetítés segítségével követhetik az érdeklődők.
A tudásvágyat is díjazzuk: a Konferencia regisztrált résztvevői között értékes nyereményt, egy vezeték nélküli Samsung Galaxy Buds2 Pro-t sorsolunk ki.
A 2003 óta szinte minden évben megrendezett Konferencia iránt évről évre nagyobb az érdeklődés, a regisztrálók száma akár az 1000 főt is meghaladja. A rendezvénylátogatás ingyenes, viszont a részvételi szándék előzetes regisztrációhoz kötött.
Magyarország legnagyobb, kizárólag hallgatók által szervezett szakmai rendezvényére a konferencia.simonyi.bme.hu oldalon van lehetőség jelentkezni, ahol minden további információ megtalálható a rendezvényről. Emellett érdemes követni Facebook és Instagram oldalunkat is, ahol naprakész információkat és érdekességeket osztunk meg az eseményről.
Kapcsolódó cikkek
- A szolgáltatásmenedzsment jövője: tanuljunk az IT-tól!
- Központi IT rendszerek cseréje: változáskezelés nélkül nem megy
- Gamerből informatikus?
- Az IT-szektor helyzete az álláshirdetéseken keresztül
- IT egyetemi diploma – a biztos jövő
- Megtorpanó IT iparág: vége a korlátlan növekedésnek?
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Elit informatikus alapképzést indít a Széchenyi István Egyetem
- Budapestre figyelt a nemzetközi IT világ
- Az Apple, a Google, a Meta és a Shopify nagyágyúi hozzák Budapestre a legfrissebb tech trendeket
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.
Új üzlet és vállalatoknak szánt, prémium szolgáltatás az iCentre-nél
Az iCentre megnyitotta új üzletét Óbuda első számú bevásárlóközpontjában. Az eseményen a cég új iCentreCare szolgáltatásának részleteit is ismertette, amely segítségével a vállalatok egyszerűen és hatékonyan kezelhetik Apple eszközeiket, és maximálisan kihasználhatják azok előnyeit az üzleti működésük során.