Japán kutatók mesterséges intelligencia segítségével olvasták az emberi elmében lévő képeket
A Japán Oszaka Egyetem kutató a mesterséges intelligencia segítségével képesek voltak az emberi elmében lévő képeket MRI segítségével olvasni.
Olvassa az elmét a mesterséges intelligencia?
A kísérlet során a kutatók a kísérletben résztvevők számára mutattak képeket. A felvételeken hétköznapi tárgyak voltak láthatóak például repülőgép, játékmackó, templomtorony.
Eközben a kutatók MRI eljárás egy speciális típusával az un. funkcionális mágneses rezonanciavizsgálat (fMRI) segítségével vizsgálták a kísérletben résztvevők agya aktivitását.
Ezt követően ezeket a felvételeket egy nyílt-forráskódú mesterséges intelligencia modell segítségével elemezték ki. A Stable Diffusion nevű látens diffúziós modell képes volt az agy aktivitás alapján rekonstruálni a képeket kizárólag az agyi aktivitásra vonatkozó adatokat felhasználva.
Mindez azt jelenti, hogy a mesterséges intelligencia segítségével lehetségessé vált az emberi elmében lévő képek rekonstruálása, mégha egyelőre egy közvetett eszközön az fMRI-n keresztül.
A tanulmány egyelőre még nem esett át szakmai értékelésen, de Shinji Nishimoto az Oszaka-i Egyetem kognitív idegtudományával foglalkozó professzora, aki korábban a Berkeley-n is tanított arról számolt be, hogy a tanulmányt már befogadták a 2023-as CVPR konferenciára, amely a számítógépes látás és minta felismeréssel foglalkozik.
A teljes tanulmány az alábbi linken érhető el.
Forrás: miai.hu
Kapcsolódó cikkek
- Mesterséges intelligencia és önvezetés
- Órákon belül választ ad a bőrbetegek problémájára egy magyar fejlesztés
- Rekorddöntést örökített meg a HONOR Magic5 Pro
- Már a hálószobában is jelen lehet a mesterséges intelligencia
- Az új Bing a mobilokra és a Skype-ra is megérkezik
- 2023 a mesterséges intelligencia éve a tanfolyampiacon
- Tényleg szakmák szűnhetnek meg a ChatGPT miatt?
- Már van olyan magyar webshop, ahol MI készíti a termékleírásokat
- Az alkotóké és a felhasználóké is a felelősség – állítja a mesterséges intelligencia
- Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.