CSR: irány a 802.11a
A CSR nagyratörő terveiből kiderül, hogy a cég az elsősorban az Egyesült Államokban most terjedő 802.11b hálózati szabványt át szeretné ugrani, és inkább egyből a 802.11a szabvány irányába fejlesztik az új berendezéseiket. A 802.11b szabványról egyébként érdemes tudni, hogy egy olyan 2.45 GHz-es vezeték nélküli hálózati szabvány, mellyel maximálisan 11 Mbit/sec-os adatátviteli sebesség érhető el. Az erre a szabványra épülő termékeket az utóbbi időkben Amerikában az otthonokban és az irodákban is egyre több helyen alkalmazzák.
"Szerintünk a 802.11b szabvány integrálása nem lenne túl kifizetődő, ráadásul ez a szabvány elég lassú is. Megvalósítása túl drága a költséghatékony rendszerekben, míg a nagy átviteli sebességet igénylő rendszerekhez egyszerűen túl lassú. Ezért szerintünk a 802.11a szabvány jelenti a legjobb megoldást, hiszen az így elérhető adatátviteli sebesség már 54 Mbit/sec." - nyilatkozta Collinson.
A CSR most azután kezd el foglalkozni a 802.11a szabványú eszközök kifejlesztésével, hogy a cég nemrégiben beindította saját BlueCore 01 típusú single-chip-CMOS Bluetooth chipjének a sorozatgyártását. A tömeggyártás két hónappal ezelőtti beindítása óta a CSR már több mint 250 ezer ilyen chipet szállított le a különböző partner cégeknek.
A CSR-hez hasonlóan a Sunnyvale-i (Kalifornia) székhelyű Atheros Communications és a San Jose-i (Kalifornia) székhelyű Cisco Systems is rendelkezik 802.11a-s tervekkel, sőt ezek a cégek már néhány prototípus chipet is bemutattak, de az erre épülő eszközök piacra dobási időpontjáról egyelőre nincs semmi információnk.
Kapcsolódó cikkek
- Cisco koncepció a következő generációs adatközpontokról
- D-Link vezeték nélküli USB-termékek
- Multiboxing 47 Shuttle XPC-vel
- Allied Telesis: Gigabit Ethernet hálózati kapcsoló kkv-knak
- Új megapixeles hálózati kamerák az Axistól
- 40 Gbit-es sebességgel netezik egy svéd nagyi
- D-Link NetDefend tűzfalak ICSA tanúsítvánnyal
- Munkaállomások kihosszabbítása IP alapon
- Friss fejlesztésű Samsung Mobile WiMAX rendszerek
- ProCurve infrastruktúrán készül a jövő internetének koncepciója