Új, fogászati podcast indult
Elindult a Fogászati Trendelő, a fogászati innovációs podcast. A havonta jelentkező szakmai podcast azokhoz szól, akik érdeklődnek a fogászati és egészségügyi innovációk, trendek iránt. Az első epizódból megtudhatjuk, hogyan változtatja meg a mesterséges intelligencia a fogászati szakma mindennapjait? Mi az, ami csak a sci-fi filmekben található túlzás, és mi a valóság a modern fogászatban?
Az első adásban Erdélyi Attila, az Alpha Implant ügyvezetője és Dr. Kiss Richárd, a Medipredict orvosigazgatója osztják meg gondolataikat az aktuális fejlesztésekről és azok hatásairól a fogorvosok mindennapi gyakorlatára. A podcast házigazdája Dr. Dergez Márk, a MindentMent Fogászati rendelőhálózat fogorvosa.
Izgalmas kérdések kerültek a Fogászati Trendelő első epizódjában napirendre: megtudhatjuk, hogyan változtatja meg a mesterséges intelligencia és a digitalizáció a fogászati szakma mindennapjait? Milyen trendek vannak a magyar fogorvoslásban, és hogyan állunk Nyugat-Európához képest? Hogyan lehet digitálisan megtervezni egy implantátum helyét? Milyen új anyagok és technikák jellemzik a jelen és jövő implantátumait? Milyen szerepe van az orális mikrobiomnak a diagnosztikában?
"A Fogászati Trendelőt azért hoztuk létre, mert szeretnénk lehetőséget teremteni a fogorvosok, fogászati szakemberek és fogorvostan-hallgatók számára, hogy naprakész információkhoz jussanak a fogászat jövőjéről és az iparág legújabb trendjeiről. Az adások során minden olyan fontosabb innovációt, technológiai újítást érinteni szeretnénk, melyek alakítják a fogászatok jelenét és jövőjét" – mondta Aranyi Rita, a MindentMent Fogászati rendelőhálózat igazgatója.
A podcast első adása már elérhető a népszerűbb podcast megosztó platformokon Fogászati Trendelő néven, valamint a MindentMent Fogászat YouTube csatornáján: https://www.youtube.com/watch?v=v6hKc7xRsvM&t=23s
Kapcsolódó cikkek
- Öt árulkodó jel, hogy csalás áldozatai lettünk – mit tegyünk ezután?
- Szenzorforradalom! Áldás vagy átok?
- ABB: Célunk, hogy a világ legzöldebb akkumulátorát gyártsuk
- ABB Decoded podcast: Technológiák a zöldebb hajózásért
- Podcast az ügyeletes osztályok életéről
- Nyakkendő nélkül beszél az UniCredit a fenntarthatóságról
- Új innováció a podcast-piacon
- Ezentúl a KKV-k is beléphetnek a podcast hirdetési piacra
- Új utakon jár a Széchenyi-egyetem a mérnökképzésben
- Éleződik a globális tech cégek harca a podcast piac uralásáért
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.