Vállalkozásfejlesztő irodát nyit a ZalaZONE-on a VOSZ
A Széchenyi István Egyetem a napokban írta alá stratégiai együttműködési megállapodását a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) annak érdekében, hogy közösen segítsék a vállalkozások innovációs tevékenységének fejlesztését. Az együttműködés újabb állomásaként bejelentették, hogy az érdekképviseleti szervezet a zalaegerszegi ZalaZONE Parkban nyitja meg Zala vármegyei irodáját.
A fennállásának 35 évét idén ünneplő VOSZ április végén a Széchenyi István Egyetem győri kampuszán rendezte a VOSZFESZT elnevezésű programsorozatának első rendezvényét. Az eseményen a szervezet és az egyetem együttműködési megállapodást kötött, amelynek értelmében a VOSZ az intézmény őszre elkészülő győri Tudományos és Innovációs Parkjában nyitja meg Győr-Moson-Sopron vármegyei irodáját. A partnerség újabb állomásaként a felek bejelentették, hogy a szervezet Zala vármegyei irodája az egyetemet fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány tulajdonában lévő zalaegerszegi ZalaZONE Parkban talál otthonra.
A ZalaZONE irodaépületében kap helyet a VOSZ Zala vármegyei irodája. (Fotó: Májer Csaba József)
Az iroda a kis- és középvállalkozások vállalkozásfejlesztésével, hitelprogramokkal kapcsolatos, valamint a vállalkozások és az egyetem együttműködését segítő szolgáltatásokat nyújt majd. Elérhetők lesznek a Széchenyi Kártyaprogramhoz kapcsolódó, valamint innovációs menedzsment és iparjogvédelmi tanácsadások, kutatás-fejlesztési, innovációs és egyéb vállalkozásokat érintő szolgáltatások.
Eppel János, a VOSZ elnöke a szövetség és a Széchenyi István Egyetem partnerségének jelentőségét hangsúlyozta. (Fotó: Májer Csaba József)
A hivatalos bejelentésen prof. dr. Palkovics László, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke visszatekintett azokra az intézkedésekre – köztük a Széchenyi hitelprogramra –, amelyekkel a kormányzat a kis- és középvállalkozások fejlesztését segítette. „A Széchenyi István Egyetem és a VOSZ között létrejött stratégiai megállapodás részeként Győrben és Zalaegerszegen is kiemelkedő innovációs környezetben nyílhatnak meg a szervezet irodái” – hangsúlyozta. Hozzátette, az iroda szolgáltatásait igénybe vevő vállalkozók – például a hitelprogram ügyintézése okán – olyan közegbe érkezhetnek, ahol az egyetem által hozzáadott tudást is hasznosítani tudják.
Vigh László országgyűlési képviselő a ZalaZONE-t a térség motorjának nevezte. (Fotó: Májer Csaba József)
Eppel János, a VOSZ elnöke kiemelte, a Széchenyi Kártya húszéves történetében közel 6500 milliárd forint hitel mintegy 450 ezer vállalkozás működését, fejlődését segítette. A most kialakított partnerség egy másik fontos támogatást, a tudásmegosztást kínálja a vállalkozásoknak. „A környezet, ahol irodánk helyet kap, önmagáért beszél, mert itt a jövő testesül meg, aminek szeretnénk magunk is aktív részesei lenni. Az egyetemmel kötött megállapodásunk a tudást és a gazdaságot, az elméletet és a gyakorlatot kapcsolja össze, a tudás demokratizálását jelenti, amely a vállalkozások erősödésének fontos eleme lehet” – húzta alá az elnök.
Az ünnepélyes kulcsátadás pillanatai. (Fotó: Májer Csaba József)
Vigh László, a térség országgyűlési képviselője elmondta, a Zalaegerszegen történt beruházások az ország versenyképességéhez járulnak hozzá. A ZalaZONE Parkkal kapcsolatban úgy fogalmazott, jelentős fejlesztések valósulnak meg a területen, amelyek révén az motorja lehet nemcsak a városnak, de az egész régiónak is.
Ehhez a gondolathoz kapcsolódott Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere, aki kiemelte, hosszú ideje szoros együttműködésben dolgoznak a VOSZ-szal a helyi vállalkozások megerősítése érdekében. Mint mondta, a közös cél, hogy Zalaegerszeg a gazdaság terén is élenjáró legyen.
A köszöntőket követően Eppel János, valamint Balogh Ádám, a VOSZ Zala vármegyei elnöke vette át jelképesen prof. dr. Palkovics Lászlótól annak az irodának a kulcsait, amelyben a jövőben a szervezet új vállalkozásfejlesztési irodája fog működni.
Kapcsolódó cikkek
- Autonóm robotjárműveket programoztak a versenyző diákok a ZalaZONE-on
- A Széchenyi-egyetem rendezte meg a legrangosabb hazai irányítástechnikai programozó versenyt
- Ismét rekordot döntött a kiállítók száma a Széchenyi István Egyetem Karrierbörzéjén
- SZEnergy: újra a világ legjobbjai között a Széchenyi-egyetem hallgatói versenycsapata
- Innovatív technológia: sebészeti robotot mutattak be Győrben
- A mesterséges intelligencia felhasználását kutatják a Széchenyi-egyetem doktoranduszai
- Kaprinay Zoltán a cégépítésről tartott telt házas előadást a Széchenyi-egyetem Spinoff Klubjában
- Széchenyi-egyetem: még több szakmai kihívással tér vissza az Audi Development Camp
- A Széchenyi-egyetem képzési kínálatával és innovációival ismerkedtek a hazai középiskolák vezetői
- Rekordszámú fiatal jelentkezett a Széchenyi István Egyetem képzéseire
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.