Az ABB az emisszió monitoring forradalmasító technológia születésének 85. évfordulóját ünnepli
Az ABB annak a technológiának a 85. évfordulóját ünnepli, amely forradalmasította a gáz analitikát és az emisszió monitoringot a vegyi üzemekben és finomítókban, a papír- és fémiparban, az energiatermelésben, a cementiparban és más iparágakban.
1938-as bevezetésekor az URAS mint az első „infravörös abszorpciós adatrögzítő” (németül Ultra Rot Absorptions Schreiber) vált ismertté. Egy folyamatos üzemű, gázelemző készülék volt, amely az infravörös spektroszkópia (fényabszorpciós technológia) segítségével több mint 100 féle gáz koncentrációjának azonnali mérésére volt képes.
„Ez a technológia feltalálásától kezdve valóban forradalminak számított. Ma már a kompromisszumok nélküli környezetvédelmi megfelelés egyik etalonja. Az URAS segítségével világszerte számos ipari vállalat képes a kibocsátások ellenőrzésére és a környezet hatékony védelmére” – nyilatkozta Ben Goossens, az ABB Measurement & Analytics munkatársa.
Az URAS-t az ipari vállalatok világszerte a környezetvédelmi megfelelés biztosításának kulcsfontosságú megoldásaként alkalmazzák. Páratlan felügyeleti üzemidejének köszönhetően ezt a technológiát az ipari kéményekből kilépő gázok folyamatos monitorozására használják. Emellett kiválóan használható a tengeri hajókból származó kibocsátások mérésére is, így nagy segítséget nyújt a hajózási vállalatoknak a környezetvédelmi előírások betartásában.
Folyamatos üzemű, gázelemző készülékként az URAS az ipari szegmenseken kívül is széleskörűen alkalmazható. Például kórházakban életmentő fontosságú, mivel diagnosztikai légzésvizsgálatok során a CO2-szint mérését végzi; de az etilénkoncentráció elemzésére is megfelelő, így kiválóan felhasználható a banán szállítás közbeni érési folyamatának nyomon követésére is.
1996-ban az URAS-t használták az ABB innovatív moduláris analizátorának, az Advance Optima-nak alapjaként, amely egyetlen konstrukcióban egyesítette az összes gázelemző-készüléktípus működését. Ezzel az URAS lett az első saját IP-címmel rendelkező hálózati analizátor. Ez jelentette az elemzéstechnológia digitalizálásának kezdetét.
„Évtizedekkel a dolgok internet megjelenése előtt az URAS már digitálisan kommunikációval rendelkezett. Napjainkban minden a digitális átalakulásról szól, ám az egész ezzel kezdődött.” – mondta Ben Goossens.
Az URAS-t Erwin Lehrer és Karl Friedrich Luft német mérnökök fejlesztették ki. 1988-ban a technológiát gázzal töltött kalibrációs cellák hozzáadásával továbbfejlesztették. Mivel többé nem volt szükség nagynyomású vizsgálati gázpalackokra, az üzemeltetési költségek jelentősen csökkentek, és a használat is egyszerűbbé vált.
Kapcsolódó cikkek
- ABB – 2023. II. negyedévi eredmények
- Az ABB és a Microsoft együttműködik, hogy a generatív MI-t használják az ipari alkalmazásokban
- A világ legtávolabbról vezérelt robotja automatizálja Amazónia újraerdősítési projektjét
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét
- Az ABB E-mobility az NXT Gen Cup hivatalos járműtöltési partnere
- Az ABB Frosinone elnyerte az UL Solutions platina minősítését
- Az ABB az Eve Systems felvásárlásával tovább erősíti okosotthon-technológiai portfólióját
- Intelligens épületfelügyeleti eszközt mutat be az ABB
- Az ABB és partnerei felújított robotokat ajándékoztak az Óbudai Egyetemnek
- ABB Decoded podcast: Segítség a globális vízhiány-válság megoldásához
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.