K&H: Felvesszük a harcot a kiberbűnözőkkel
A személyes adatok megszerzésére indított adathalász kísérletek és az ezekkel elkövetett internetes csalások száma is rohamléptekben növekszik, ráadásul az egyre összetettebb és kifinomultabb technikák miatt egyre nehezebb ébernek maradni. Ezért a kormány és a vállalatok is egyre nagyobb erőforrásokat mozgatnak meg az információbiztonság fokozása érdekében. A Belügyminisztérium például a napokban tette közzé, hogy hamarosan egy olyan specializálódott egységet állít fel, amely kifejezetten az online térben elkövetett bűncselekmények felderítését végzi majd.
Emellett a vállalati IT-biztonsági szakemberek szerepe is egyre nagyobb, ezért a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ) a világ egyik vezető nemzetközi IT szakmai szervezetével, az ISACA-val együttműködésben díjazza azokat a hazai információbiztonsági vezetőket, akik kiemelkedő teljesítményt értek el, komoly szerepet játszanak a terület fejlesztésében. Az Év Információbiztonsági Vezetője (CISO) díjat idén Nagy Ádám, a K&H Információbiztonsági Főosztály vezetője vehette át.
Az, hogy ezt a prominens díjat egy banki szakember kapta, jól mutatja a bankok, pénzintézetek vezető szerepét az online biztonsági megoldások alkalmazásában. „Az online elérhető adatok védelme ma már ugyanolyan fontos, mint a fizikai tulajdonunk, ezért a K&H-nál már több éve létrehoztunk egy IT biztonsági operatív központot. Az extrém gyorsan változó technológiai környezet és a szabályozási elvárások miatt egyre nagyobb léptékű biztonsági fejlesztésekre van szükség – ez azonban mindig jó befektetés, hiszen az ügyfelek biztonságát szolgálja” – mondta el Nagy Ádám.
Kapcsolódó cikkek
- Céges és magánadatok ostrom alatt: ilyenek a tipikus adathalász üzenet tárgysorok
- A Schneider Electric szolgáltatásával erősödhet a kiberbiztonság a gyártóknál
- Ők lettek az év informatikai vezetői
- Íme a kibervédelmi to-do lista őszre
- Az ellátási lánc rengeteg kockázatot rejt
- Nyaralást tervez? Mutatjuk, hogyan előzze meg a csalásokat
- Az ellátási lánc biztonsága közös érdek
- Nyomozói csoport a kriptobűnözés ellen
- Kiberbiztonság: biztos, hogy megfelelő védelmet használunk?
- Új és fejlett funkciók a McAfee Antivirus for NAS frissítésben
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”
Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.