Vezető helyen az ELTE Informatikai Kar
A Diploma 2024 kiadványban a HVG nyilvánosságra hozta a legjobb egyetemek összesített rangsorát és a képzési területek szerinti listákat. Az idén is az ELTE Informatikai Kar lett az első az informatikai képzésterületi rangsorban a hallgatói kiválóság alapján, a karok összesített rangsorában a hallgatói kiválóság alapján pedig országosan a harmadik.
A hallgatói rangsor az adott egyetemre, főiskolára felvételizők teljesítménye – többek között az elsőhelyes jelentkezők száma, a felvételizők pontátlaga, a nyelvvizsgával felvettek aránya és a középiskolai versenyen helyezettek száma – alapján áll össze.
Informatikai képzésterületi eredmények
A HVG 2024-re vonatkozó felsőoktatási rangsora alapján megőrizte első helyét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara az ország informatikai képzései között a hallgatói kiválóság terén. Az informatikai terület igen népszerű a felvételizők körében, Karunk legsikeresebb képzési területén, a programtervező informatikus alapszakon az első helyes jelentkezések száma évről évre dinamikusan növekszik. A hallgatók számának emelkedése a minőség emelkedésével jár együtt, ezt legjobban az mutatja, hogy az ELTE IK-ra felvételt nyert hallgatók átlagpontszáma 452 pont.
Kapcsolódó cikkek
- Minden eddiginél több diák vett részt az idei e-Hód informatikai versenyen
- Tarolt az ELTE az ICPC Programozói Verseny magyar fordulójában
- Újra személyes jelenléttel tart Nyílt Napot az ELTE Informatikai Kara
- Célkeresztben az informatika: középiskolások ismerkedtek a Széchenyi-egyetemmel
- Rekordszámú diákot vettek fel az informatikai szakokra
- Gamerből informatikus?
- Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
- IT egyetemi diploma – a biztos jövő
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.