A Samsung minden eddiginél több C-Lab startupot mutat be a CES-en

forrás: Prím Online, 2024. január 4. 19:52

A Samsung minden korábbinál több, 15 úttörő projektet mutat be a CES 2024 kiállításon, amelyeket a C-Lab programja keretében fejlesztettek. Előremutató termékeket és szolgáltatásokat ismerhetnek meg a látogatók a Las Vegas-i Venetian Expón található Eureka Parkban, a világ egyik legnagyobb technológiai eseményének fő kiállítóterében január 9. és 12. között.

Az idei CES várhatóan több mint 1000 startupot vonultat fel, és több mint 130 000 látogatót vonz a világ minden tájáról, köztük cégvezetőket, befektetőket és a médiát. A Samsung arra számít, hogy a C-Lab startupok a rendezvényen felmérik nemzetközi piaci fogadtatást, megerősítik üzleti megvalósíthatóságukat, valamint befektetőkkel találkoznak.

 

„A C-Lab célja, hogy teret és lehetőséget nyújtson startupok fejlesztéséhez és fellendüléséhez – mondta Pilgyu Jeon, a Samsung Kreatív és Innovációs Központjának ügyvezető alelnöke és vezetője. – A CES tökéletes helyszín, hogy ezek az izgalmas vállalkozások és projektek megmutathassák a jelentős technológiai szereplőknek, hogy a globális színtéren a helyük.”

 

A C-Lab 2012-es alapítása óta a Samsung összesen 872 startupot és projektet támogatott, ebből 475-öt a C-Lab Outside és 397-et a C-Lab Inside keretében. Azóta 537 C-Lab programból indult vállalkozás (a C-Lab Outside 475 startupja, kiegészülve a C-Lab Spin-off 62 projektjével) összesen 1 milliárd dollárnyi befektetésre tett szert.

 

C-Lab Outside: Tíz startup, újító ötletekkel a mesterséges intelligencia, az energia és az egészségügyi termékek területén

 

A 2018 októberében indított C-Lab Outside programban a kiválasztott startupok a Samsung teljes körű támogatását élvezhetik, az üzleti együttműködés mellett irodai munkaterületet, személyre szabott fejlesztési programokat és befektetést is kaphatnak. A CES 2024-en a C-Lab standjainál bemutatkozik a Dr. Tail, online állatorvosi tanácsadó program is, amely a Samsunggal együttműködve kiterjeszti szolgáltatásait a Samsung Smart TV-kre*  is.

 

A Dr. Tail mellett a vállalat kilenc további kiválasztott startupot mutat be:

• RebuilderAI: mesterséges intelligencia alapú megoldások a gyors és egyszerű 3D tartalomgyártáshoz okostelefonokon

• Ghost Pass: decentralizált távoli biometrikus hitelesítési megoldások

• DEEPX: NPU-alapú**  MI-félvezető

• Style Bot: a felhasználó saját ruházati adatain alapuló divattanácsadó és öltözékajánló szolgáltatás

• Vsion: okosablak állítható átláthatósággal

• DolbomDream: intelligens, felfújható kabát, amelyet az idősek egészségének megfigyelésére terveztek

• 60Hertz: mesterséges intelligencia alapú virtuális erőmű (VPP) megoldás

• Wrtn Technologies: generatív MI portálszolgáltatás

• NdotLight: internetalapú, kollaboratív 3D tervezési megoldás

 

„Izgatottan várjuk, hogy a C-Lab kiemelt startup standjának részesei legyünk az Eureka Parkban – mondta Sunkwan Lee, a Ghost Pass vezérigazgatója. – A Samsung C-Lab támogatásának köszönhetően CES Innovációs Díjat is nyerhettünk idén, ezért úgy gondolom, hogy a kiállítás egy fantasztikus lehetőség, hogy még egy lépést tegyünk a nemzetközi piac felé”.

 

 

Két C-Lab Inside projekt a Samsung munkatársaitól és három C-Lab Spin-off startup, amelyek a Samsungnál indultak el

 

A Samsung 2016 óta mutatja be a CES-en a C-Lab Inside projektjeit, és az idei kiállításon két, jelenleg a vállalaton belül fejlesztett ötletet is ismertetnek. Ezeket az egészségügyi és a kisállat-technológiai területről érkező projekteket innovatív megoldásaik, piacképességük és teljességük szempontjából sikeresnek értékelték:

• ID.EARS: egy egészségügyi platform, amely a fülhallgatóval rögzített agyhullámokat elemzi

• DumboCam: Képfeldolgozó mesterséges intelligenciát alkalmazó háziállat nevelési platform

 

2016-ban a Samsung bevezette a C-Lab spin-off programját, amely lehetővé teszi, hogy a nagy piaci potenciállal rendelkező C-Lab Inside projektek teljes értékű startupként indulhassanak. A CES 2024-en három C-Lab Spin-off startup mutatja be úttörő termékeit.

• Yellosis: a folyékony kiválasztott anyagok mérésén alapuló okosvécék és MI egészségügyi megoldások

• Becon: mesterséges intelligencia alapú hajhullás-kezelési megoldások

• Goose Labs: otthoni edzésalkalmazás valós idejű mozgásérzékelő avatárokkal a metaverzumban

 

A C-Lab startupjai 23 CES 2024 Innovációs Díjat nyertek

 

2023 novemberében a Consumer Technology Association (CTA) bejelentette a CES 2024 Innovációs Díjak nyerteseit, köztük a Legjobb Innováció díját. A C-Lab program projektjei közül egy Legjobb Innováció elismerésben részesült, további huszonkettőt Innovációs Díjjal tüntettek ki. 

 

A kiemelkedő technológiai megoldások mellett a siker annak is köszönhető, hogy a Samsung megosztja a C-Lab startupokkal a CES Innovációs Díj elnyerésével és a globális piacra lépéssel kapcsolatos tudását. A CES 2024-en 16 C-Lab Outside és 4 Spin-off startup lett gazdagabb Innovációs Díjjal, a Legjobb Innováció Díját egy C-Lab Spin-off projekt nyerte el, a 2021-ben alapított STUDIO LAB.

 

A STUDIO LAB termékei közé tartozik a Seller Canvas, egy mesterséges intelligencia alapú e-kereskedelemmel foglalkozó oldalak automatizálására kifejlesztett szolgáltatás, valamint a Photo-bot, egy mesterséges intelligenciát és robotikát ötvöző automatizált kereskedelmi fotórobot.

 

Az idei kiállításon a C-Lab standjánál is megismerhető két startup, a Yellosis és a DEEPX három kategóriában is Innovációs Díjban részesültek. Előbbi, a 2020-ban alapított digitális egészségügyi vállalkozás a Cym702 Seat elnevezésű intelligens toalettet fejlesztette ki, amely automatikusan elemzi a vizeletet és egészségügyi tanácsokat nyújt. A vállalat Cym702 Circle okosvécéje a nyilvános illemhelyeken méri a vizeletben található glükóz mennyiségét. A Yellosis fejlesztéseit a Digitális Egészség, Okosvárosok és az Egészségbiztonságot Támogató Termékek kategóriájában jutalmazták Innovációs Díjakkal.

 

A DEEPX 2018-ban alakult, és élvonalbeli MI-chipeket fejleszt olyan MI-algoritmusok számítógépes feldolgozásához, mint a mélytanuláson alapuló tárgyfelismerés, arc- és hangfelismerés, képosztályozás és képminőség-javítás. A DEEPX az első MI félvezetőgyártó vállalat, amely három kategóriában is elnyerte a CES Innovációs Díját, beleértve a Beágyazott Technológiát, a Robotikát és a Számítógépes Hardvert és Alkatrészeket.

 

______________________

*A szolgáltatások várhatóan 2024-től válnak elérhetővé az Egyesült Államokban forgalomba kerülő Samsung Smart TV-ken.

**A neurális feldolgozóegység (NPU) egy mesterséges intelligencia munkaterhelésre és egyidejű műveletekre specializált mikroprocesszor.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Vissza a valóságba a Nokia 3210-zel

25 évvel az eredeti megjelenése után a Human Mobile Devices (HMD) idén újra elhozza a legendás Nokia 3210-et – most megújult, izgalmas "Y2K" arany, tengerkék és sötétszürke színekben. A cél pedig ezúttal sem más, mint összekötni az embereket – csakhogy ezúttal a képernyőtől való elszakítással.

2024. május 8. 15:57

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

Építőipari innováció: egyedülálló vizsgálatot végeznek a Széchenyi István Egyetem munkatársai

Igazi kuriózum az a vizsgálat, amelyet a győri Széchenyi István Egyetem Építőanyag- és Szerkezetvizsgáló Laboratóriumában végeznek az intézmény munkatársai. Feladatuk egy piaci bevezetés előtt álló termék, a rozsdamentes acélból készített, hullámos gerincű gerenda viselkedésének feltérképezése. A hullámos kialakítás jelentősége, hogy a gerinc merevsége nagyobb a hagyományos, egyenes gerinchez képest, ezáltal csökkenthető a profil vastagsága, súlya, végső soron bekerülési költsége és az előállítás környezeti terhelése is.

2024. május 8. 12:50

GKID-Mastercard Digitális Kereskedelmi Körkép 2024/I

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.

2024. május 8. 11:28

Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?

A mobiltelefon ma már szinte mindenki zsebében ott lapul, de a mobilozást lehetővé tévő technológia új értelmet ad az eddig vezetékkel elért otthoni internetezésnek is. Még nem szoktunk hozzá teljesen, de érdemes: nemcsak kábelen lehet otthon netezni, hanem mobilinterneten is, méghozzá úgy, hogy teljes értékű otthoni internetszolgáltatáshoz jutunk. Ez nemcsak azokon a helyeken jelent alternatívát, ahol a vezetékes internet nem elérhető, hanem önmagában is jár előnyökkel, főleg, ha 5G-mobilhálózatról van szó.

2024. május 8. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36