A DS Smith fenntartható ipari csomagolása díjat nyert a globális WorldStar Awardson
DS Smith, a fenntartható csomagolási megoldások vezető szállítója a világ legjobbjai között. A vállalat a Csomagolási Világszövetség által életre hívott WorldStar Awardson tranzit kategóriában nyert díjat ipari csomagolásáért, a szervezet elismerése még inkább alátámasztja, hogy a fenntartható csomagolások záloga a jövőben a papíralapú megoldásokban rejlik.
A csomagolóipar az úgynevezett szűz anyagok egyik legfőbb feldolgozója, az EU-ban használt műanyagok 40%-a és a papír 50%-a a csomagolóanyagok előállításához biztosít forrást. A fogyasztói szokások tekintetében egy átlagos európai lakos évente 180 kg csomagolási hulladékot termel.* Így különösen fontos, hogy milyen csomagolóanyag kerül a felhasználókhoz, a boltokba, az ellátási láncokba, és miként kezelik a csomagolási alapanyagokat a használatot követően, milyen arányban kerülnek újrahasznosításra. A papíralapú csomagolások esetében 84,2%-os az újrahasznosítási arány,** amely jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a lehető leghosszabb ideig használatban maradjanak az értékes anyagok, mérsékelve a környezeti hatást.
A DS Smith célja a csomagolás újraértelmezése a változó világban. Ennek érdekében innovatív, fenntartható csomagolási megoldásokat nyújt partnereinek, hatékony alternatívát kínálva a problémás műanyagok kiváltására. A Raymarine a hajónavigációs rendszerének termékfejlesztésekor olyan környezetbarátabb megoldást keresett, amellyel a korábbi, habalapú csomagolóanyagot válthatja ki. Az ilyen érzékeny árucikkek esetében kritikus a megfelelő védelmet nyújtó csomagolás kialakítása, és mivel a gyártó a termékeit a világ különböző pontjaira szállítja, elengedhetetlen, hogy az megállja a helyét a különféle éghajlati viszonyok között, és ellenálló legyen a közúti, légi, vízi szállítmányozás esetén is.
A Raymarine számára fejlesztett díjnyertes ipari csomagoláshoz Kerekes László designer a hullámpapír anyagjellemzőit előnyként építette be a konstrukcióba. A rezgéselnyelő habot hajtogatott papírbetétekkel helyettesítette, melyekből gyűrődő zónákat alakított ki. Ennek segítségével a csomagolás hatékonyan óvja meg a műszereket a külső hatásoktól, és stabilan rögzíti őket. Az csomagolási elemeket a csapat úgy alkotta meg, hogy azok különböző méretű modellek esetében ugyancsak alkalmazhatóak legyenek, melynek köszönhetően sikerült a gyártást is optimalizálni. A korábban több mint 50%-ban problémás műanyagot tartalmazó csomagolás így 100%-ban újrahasznosíthatóvá vált, ezzel 60%-kal csökkent az egységenkénti karbonlábnyom (2,1 kg-ról 882 g-ra), és évi 2,4 tonnával mérséklődött a csomagolóanyagokhoz kapcsolódó CO2-kibocsátás.
Továbbá a raktározás és logisztika terén a hullámpapír betétek lapraszerelt egységei jelentős megtakarítást hoztak, 75%-kal csökkentve az inbound logisztikában felhasznált raklapok számát a korábban egy elemként szállított habbetéthez képest. Sőt, a hulladékgazdálkodásban is több mint 12%-os javulást sikerült elérni.
„A csomagolásfejlesztés, valamint gyártási tevékenységünk során folyamatosan keressük a lehetőséget, hogy innovatív, fenntartható, körforgásos gazdaságba illeszkedő megoldásokat hozzunk létre. A Raymarine felkérésére tervezett konstrukciónk bizonyítja, hogy a fogyasztási cikkek mellett ipari termékek esetében is alkalmazható papíralapú, fenntartható csomagolás, kompromisszumok nélkül. Külön öröm számunkra, hogy munkánkat a szakma rangos elismeréssel is jutalmazta” – mondja Szabó Levente, DS Smith Packaging Hungary ügyvezetője.
______________________
*https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_7155
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Idén ismét kiosztották a legjobb cégvezetőknek járó díjakat
Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában ismerték el a sikeres magyar vállalatvezetők munkáját, az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. Az idei évben kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést. A 2024-es gála mottója: „A kind of magic”, ami arra utal, hogy a mai üzleti életben nem elég a jó teljesítmény, valami több kell, olyan hozzáállás és megoldások, amelyek sokszor emberfelettiek.
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.
Újabb átverés terjed – ügyvédi irodák nevével élnek vissza a csalók
Az utóbbi hetekben új fajta támadás alá került számos cég – valódi ügyvédi felszólításnak tűnő e-maileket kapnak valódi magyar ügyvédi irodák nevében, azaz a nevüket felhasználva. Elsőre meggyőzőnek tűnhetnek, de egy veszélyes csalásról van szó. A részleteket Bartal Iván ügyvéd, az Oppenheim Ügyvédi Iroda kiberbiztonsággal foglalkozó szakértője ismerteti.
Stratégiai beruházással erősíti magyarországi jelenlétét a DS Smith
Jelentős, 34,4 millió eurós stratégiai befektetéssel növeli innovatív jelenlétét Magyarországon a fenntartható, papíralapú csomagolási megoldások vezető szállítója, a DS Smith a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával. A három kiemelt telephely fejlesztését célzó, várhatóan 2026 áprilisában lezáruló projekt Füzesabonyban, Nagykátán és Győrben valósul meg, 40%-kal növelve a gyártási kapacitást. A vállalat a beruházással tovább erősíti pozícióját az innovatív és fenntartható csomagolási megoldások terén, beleértve a műanyag kiváltásának alternatíváit, valamint a körkörös gazdaság elősegítését.
AI a felhők között: a mesterséges intelligencia a szemünk előtt alakítja át a légiközlekedést
Jelenleg is számos mesterséges intelligencia-alapú megoldást használnak a légitársaságok és a repterek az üzemanyag-optimalizálás, a légiirányítás, a fedélzeti kiszolgálás vagy éppen a járműkarbantartás területén. A határ azonban a csillagos ég, hiszen a légiközlekedés folyamatosan óriási mennyiségű adatot termel, ami további lehetőséget ad az AI megoldások fejlesztésére a hatékonyságnövelés, az utasélmény javítása és a fenntarthatósági célok elérése érdekében – hívja fel a figyelmet Berecz Dániel, a Lufthansa Systems Head of Engineering vezetője.