Az ELTE-n tanácskoznak az ERASMUS MASUDEM konzorcium vezetői
A program az "ERASMUS-EDU-2022-CBHE - Key Action 2: Cooperation among organisations and institutions" pályázat keretében zajlik.
Célja, hogy az európai zöld megállapodással összehangban támogassa a fenntartható fejlődést és a munkahelyteremtést Indonéziában és Thaiföldön, a helyi partneregyetemek tanterveinek, valamint az akadémiai és adminisztratív személyzet kapacitásának fejlesztésével. A projekt 2023-ban kezdődött és 2026-ig tart.
A konzorciumban Európából a Pozsonyi Gazdasági Egyetem (konzorcium koordinátor), az ELTE, a sevillai Pablo de Olavide Egyetem, a brnói Mendel Egyetem és a szlovák No Gravity civil szervezet vesz részt. Az ázsiai partnerintézmények Thaiföldről az International College of National Institute of Development Administration, a Srinakharinwirot Egyetem, a Naresuan Egyetem, Indonéziából a Gadjah Mada Egyetem, az Indonéz Iszlám Egyetem és a Trisakti Egyetem.
A program keretében a szakemberek új mesterképzési szakot (Master Studies in Sustainable Development and Management) hoznak létre. Ehhez tanulmányi programmodulokat készítenek, kidolgozzák a tanulmányi szövegeket, valamint képzést szerveznek a program jövendő oktatóinak. A tanulás feltételeit a legkorszerűbb jógyakorlatoknak megfelelően kialakítják, felkészítik a szolgáltatásokért felelős adminisztratív személyzetet, és beszerzik az oktatáshoz szükséges berendezéseket.
A MASUDEM egyedülálló lehetőséget biztosít az ázsiai partnerintézmények számára, hogy nemzetköziesítési stratégiájukkal összhangban együttműködéseket építsenek ki az EU partnerintézményeivel, működésük összhangban legyen az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival. Ugyanakkor a hazai tudományos és adminisztratív dolgozók kapacitását erősíti, új lehetőségeket teremt tanárok, hallgatók és diplomások számára.
A konzorciumban részt vevő magyar szakértők az ELTE Informatikai Kar Diáktámogató Központ pszichológusai, Takács Rita vezetésével.
Kapcsolódó cikkek
- Közös mentorprogramot indít a Corvinus és az OTP
- Informatikai alapú megoldások fejlesztése az ELTE-n
- Több egyetem is pluszpontot ad a felvételizőknek az ICDL bizonyítványért
- A jövő szakmáinak 85%-át még fel sem találták
- Ezek a diplomák a legkeresettebbek jelenleg a munkaerőpiacon
- Az országban elsőként indított ESG környezeti, társadalmi és vállalatirányítási mesterképzést a Széchenyi-egyetem
- Keresztféléves felvételi 2024: jelentősen nőtt a felvettek száma a Széchenyi-egyetemen
- Nyílt Nap az ELTE Informatika Karán
- Kiberbiztonsági mesterszakot indít a Széchenyi István Egyetem
- DExpo az egyetem szolnoki campusán
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.