ESG nélkül kivet az üzleti világ? Válj felelős vállalattá!
Azt hiszed, a te céged még nem érintett az ESG-kötelezettségeknek megfelelésben? Csak a nagyon nagy vállalatoknak kell ezzel törődni? Óriási tévedés! Nagy cégek beszállítójaként, vagy annak ellátási láncában résztvevőként bizony az ESG és CSRD elvárások a te cégedre is kiterjednek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „ESG nélkül kivet az üzleti világ? Válj felelős vállalattá!” című hibrid konferenciájának előadói többek között megválaszolják, hogyan lehet megfelelni a szigorú környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási elvárásoknak és hogyan kell elkészíteni egy ESG-jelentést.
Ha ugyanis nem felelsz meg ezeknek az elvárásoknak, már most búcsút inthetsz a nagy megrendeléseknek. Vállalhatatlan, kockázatos lesz a céged a nagyobb vállalatok számára.
A tetejében a befektetők, hitelezők már a világon mindenütt elvárják, hogy ne csak pénzügyi, hanem a természeti, társadalmi tőkének is jó gondozója legyen a cég, amit a vállalat irányítása kiszolgál. Hátrébb sorolják, ha ezt nem látják bizonyítottnak.
Tehát fejlődni sem tudsz már saját értékelhető ESG-jelentés nélkül.
Nincs más út, mint minél hamarabb a fenntartható fejlődés érdekeinek figyelembevételével működés!
Hogyan lehet az ESG 3 pillérjét (természet, társadalom és irányítás) nem pénzügyi tényezőkként, de mégis megmérni? Lehet-e a szintén elmaradhatatlan Fenntarthatósági jelentésekből az ESG-t elkészíteni? Vannak-e már sztenderd elvárások? Mikor lesz egységes értékelési rendszer? Mikor lesznek egységesek a most még egyéni értékelési szempontok, hogy könnyebben elkészíthető és hitelesen értékelhető legyen egy cég fejlődése?
Ezekre a kérdésekre válaszolnak szakértő előadóink!
Várjuk a felelősségre érett kkv-tulajdonosokat, döntéshozókat, akik a profittermelést már a környezet, a társadalom érdekeivel összhangban szeretnék megvalósítani és ezért a vállalat irányítását is át szeretnék hangolni. Megértették, hogy a jövőben a piacon maradáshoz ez nélkülözhetetlen lépés!
Az „ESG nélkül kivet az üzleti világ?” című hibrid konferenciára várjuk azokat a kkv-tulajdonosokat és döntéshozókat, akik a profittermelést már a környezet, a társadalom érdekeivel összhangban szeretnék megvalósítani és ezért a vállalat irányítását is át szeretnék hangolni.
Lehet jönni személyesen a helyszínre és lehet másnaptól 10 napig videón nézni az eseményt!
Earlybird utolsó napja: március 20.
Részletes program és regisztráció: https://ppkonferencia.hu/konferenciakozpont/esg-nelkul-kivet-az-uzleti-vilag/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7170433602059546625
Kapcsolódó cikkek
- Webáruházi trendek – 2024. Hogyan szerezzünk új vásárlókat?
- Mitől lesz értékálló a cégvagyon? Befektetve, hasznosítva, fialtatva, kiszervezve!
- A villamosenergia-tárolás kaput nyit a zöldebb jövő felé
- Építsük be a cégbe az MI-t! Kevesebb idő, költség, több eredmény!
- Támogatási dömping az agráriumnak! Kicsiknek, nagyoknak bőven jut!
- Digitális átalakulással őrizhető meg az agrárium versenyképessége
- Biznisz az ingatlanban – 2024. Készüljünk a felpörgésre!
- Social Media: Te és az AI – A nyerő páros!
- Finisben a nagy generációváltás! Az első száz év a tét!
- Konferenciát rendez a Magyar Informatika Napja alkalmából a Neumann Társaság
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.