Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban

forrás: Prím Online, 2024. július 29. 14:55

Az ELTE Informatikai Kar idei felvételi eredményei a növekedésről, a felsőoktatási rendszerben elfoglalt pozíció megerősödéséről szólnak. A 2024/25-ös tanévben 948 informatikus, gépész, geoinformatikus és térképész hallgató kezdheti meg tanulmányait a Karon.

Az informatikai képzési területen a korábbi évekhez hasonlóan idén is az ELTE IK programtervező informatikus alapképzésére jelentkeztek a legtöbben első helyen, ahova országosan a legmagasabb, 365 pontos eredménnyel lehetett bekerülni.

 

Programtervező informatikus alapképzésre 608 hallgatót vettek fel, akik a budapesti és szombathelyi campusokon tanulnak ősztől.

 

Az informatikus mesterképzések iránti folyamatosan növekvő társadalmi igény a felvettek számában is tükröződik, idén harmadával több hallgató, összesen 206 fő került be a programtervező informatikus, adattudomány, autonómrendszer-informatikus mesterszakokra. 

 

Kutatóegyetemként a Kar kiemelt küldetése a jövő vezető kutató-fejlesztő generációjának kinevelése. A mesterképzési létszámok növelése ezért elsőrangú feladatunk, hiszen a programtervező informatikus mesterképzésben országosan vezető szerepet játszik a Kar.

 

 

Az ELTE IK hallgatói létszámadatai igen kedvezően alakultak az elmúlt években, amit nem csak a magas ponthatárok és első helyes jelentkezők száma fémjelez, hanem az is, hogy a felvett hallgatók sokkal nagyobb arányban végzik el sikeresen az alapképzést és választják a mesterszakon való továbbtanulást.

 

Diáktámogató Központjuk a hallgatók tanulmányi és életvezetési támogatásán túlmenően, informatikai és adattudományi módszerekkel működtetett komplex teljesítményelemzési, megelőzési és beavatkozási rendszert fejlesztett ki a lemorzsolódás csökkentése érdekében, melynek következtében a lemorzsolódás felére csökkent, miközben a hallgatók átlagos teljesítménye folyamatosan javul.

 

A programtervező informatikus felsőoktatási szakképzésben 2024 szeptemberében 67 fő kezdheti meg tanulmányait. Gépészmérnök alapszakon 34, mesterszakon 11 fő, geoinformatikus MSc-n 4, térképész MSc-n pedig 3 hallgató nyert felvételt.

 

18 leendő informatikatanárt üdvözölhetünk karunkon az osztatlan tanárképzésben, míg rövid ciklusú tanárképzésben 80 fő nyert felvételt.

 

Az idei felvételi eredmény azt igazolja, hogy az informatikai, műszaki és természettudományos szakokon tanulni vágyó fiatalok nagyra értékelik az ELTE Informatikai Kar biztos elhelyezkedést és a nemzetközi szinten is versenyképes tudást kínáló mesterképzéseit.

 

A legjobb hallgatóknak természetesen a legjobb szolgáltatások járnak: az ország legpatinásabb kutatóegyetemén a kiváló oktatáson túl közösségépítés, ipari kutatólaborok, motiváló környezet, támogatás és odafigyelés vár minden gólyára.

 

A most bevezetett pontszámítási rendszer jóval nagyobb szabadságot ad az intézmények kezébe az adható pluszpontok tekintetében, így a felvételi ponthatárok mentén az egyes képzések már nem összehasonlíthatóak, azonban az ELTE IK magas minőségi követelményei nem változtak, így garantált, hogy gólyáik a teljesítményt díjazó, kiemelkedően motiváló közegben végezhetik majd tanulmányaikat.

 

Akiknek pedig esetleg elsőre nem sikerült, de szeretnék megpróbálni: az ELTE Informatikai Kar pótfelvételi információi hamarosan elérhetőek lesznek honlapjukon.

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen

Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.

2024. november 4. 17:26

Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével

Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.

2024. november 4. 10:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59