A legjobb európai diákvárosok közé került Budapest
Több mint 17 ezer európai egyetemi hallgatói értékelés alapján a Corvinus egyetemnek is otthont adó Budapest a kontinens 4. legjobb diákvárosa a The Campus Advisor nemzetközi felsőoktatási tájékoztató platform friss összesítése szerint.
Az Európa 50 legjobb diákvárosa 2024-ben című, a napokban közzétett kiadványban a rangsort kizárólag a diákoktól a szervezet weboldalán gyűjtött valós tapasztalatok és vélemények alapján határozták meg. A legkiválóbb hallgatói élményt nyújtó városok meghatározásához a lista figyelembe vette többek között a diákok arányát a lakosságon belül, az akadémiai környezetet, a város diákbarát jellegét, a megélhetési költségeket, a kulturális sokszínűséget, az éjszakai életet, a tömegközlekedést, a kényelmi szolgáltatásokat és a biztonságot is. A The Campus Advisor szóvivője úgy nyilatkozott, ezek a rangsorok fontos forrásként szolgálnak az ideális oktatási környezetet kereső diákoknak, és segítenek nekik jobban felkészülni életük következő fejezetére, hogy megtalálják a tanulmányi és személyes igényeiknek leginkább megfelelő oktatási utat.
A lista élén egy-egy cseh, német és ír város – Prága, Heidelberg és Galway – áll, Budapest pedig csak hajszállal, egytizednyi pontszámmal maradt le a dobogóról. Az összesítésben még egy magyar város szerepel, Pécs, a 14. helyen.
„Budapest és az itt működő egyetemek élő, szoros kapcsolatban állnak, aktívan hatva egymásra. A Corvinus a város által nyújtott hallgatói élményben meghatározó szerepet játszik, hiszen az ország gazdasági-társadalomtudományi egyetemi zászlóshajójaként pezsgő, inspiráló tudományos-oktatási csomópontként működik. Emellett a Corvinus hazai és nemzetközi polgárai - más egyetemekhez hasonlóan – fontos értelmiségi fogyasztói réteget alkotnak, akik a főváros sokszínű szellemi-kulturális-gasztronómiai kínálatából számottevő keresletet generálva vásárolnak. Ez a kölcsönhatás különösen erős a város szívében, a belvárosi pesti Duna-parton és a Budapest-panorámás budai campuson működő Corvinus esetében, ahol a külföldi hallgatók és oktatók aránya megközelíti a 20 százalékot” – mondta a felmérés kapcsán Fehér Péter, a Corvinus nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint félszáz hallgató részesült Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban a Széchenyi-egyetemen
- Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
- Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
- Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az SAP Hungary és a Gábor Dénes Egyetem
- Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
- Tekintélyes nemzetközi fenntarthatósági minősítést nyert el a Corvinus
- Többezres hallgatói részvétel az IK nemzetközi nyári kurzusain
- A Wizz Airrel együttműködve indít pilótaképzést jövő februártól a Széchenyi-egyetem
- Matematikai, informatikai és műszaki felvételi előkészítő képzéseket indít a Széchenyi-egyetem
- Kezdődik az egyetemi év – erre a 4 informatikai kihívásra érdemes figyelnie a felsőoktatási intézményeknek
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.