A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
A Schneider Electric idén májusban átadott új magyarországi okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) shortlistre került a CRE Awards megmérettetésen a BTS (Build-To-Suit) kategóriában. Az új üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja lesz majd.
Idén már hatodik alkalommal adták át az ingatlanszakma legjobb vállalatait, szakembereit, projektjeit és ügyleteit elismerő CRE Awards díjakat. Az EuropaProperty megmérettetésén Magyarország, a Cseh Köztársaság, Szlovákia, Szerbia és a tágabb balkáni régió piacairól érkeztek jelöltek, összesen 22 kategóriában, a díjazottakat az október 15-i budapesti gálavacsorán mutatták be. A Schneider Electric a BTS kategóriában került a legjobbak közé a DSPS okosgyár megépítésével.
A vállalat új üzemét május végén adták át ünnepélyesen, a 28 ezer négyzetméteres épületben ötszázan dolgoznak. A gyár a Schneider Electric egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja lesz majd.
A DSPS megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják.
Azokhoz a kijáratokhoz, ahol teherforgalom van, ún. légzsilipeket telepítettek, a kamiondokkoló állomásokat energiahatékony módon alakították ki úgy, hogy elkerüljék a hőveszteséget. A festési folyamathoz használt porszóró előkezelőből származó hulladékhőt a terület fűtéséhez hasznosítják újra, a felfűtött levegőt pedig az előgyártásokban.
Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.
A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.
„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a legjobbak közé kerültünk, ami megerősít minket abban, hogy jó úton haladunk. A Schneider Electric nemcsak fejleszti és gyártja a fenntarthatóságot támogató megoldásokat, eszközöket és berendezéseket, hanem jövőformáló vállalatként saját maga is alkalmazza azokat. A DSPS-re ez maximálisan igaz, hiszen egy rendkívül zölden működő okosgyárról van szó, ahol a jövő klímabarát középfeszültségű kapcsolóberendezései készülnek” – mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Új vezető a Schneider Electric európai Secure Power csapatában
- A legjobbak között a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
- Akadályok nélkül – mindenkire gondoltak a Schneider Electric új gyárának építésekor
- Történelem és csúcstechnológia: régészeti leletekből nyílt kiállítás a Schneider Electric okosgyárában
- Már 600 millió tonna CO2-kibocsátást sikerült elkerülni a Schneider Electric megoldásaival
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.