Újabb biztonsági rés a drót nélküli hálózatokban
A Wi-Fi szabványt támogató cégek vezetői, akik nyilatkoztak a riportereknek és elemzőknek a biztonsági rés publikálását követően, elmondták, hogy már korábban is nyomatékosan kérték az ilyen hálózatok felhasználóit, ne a Wi-Fi beépített titkosítását alkalmazzák, hanem használjanak erősebb titkosító eszközöket.
"Azoknak a társaságoknak, amelyek támadásra érdemes adatokat továbbítanak a vezeték nélküli hálózaton, ajánlott más titkosítási formát is alkalmazniuk" - mondta a CNet-nek David Cohen, a Wireless Ethernet Compatibility Alliance szövetség elnöke. Az olyan nagy cégek által támogatott Wi-Fi, mint az Intel és a Cisco, jelenleg immár repülőtereken, szállodákban és egyéb nyilvános területeken is alkalmazásra került, lehetővé téve az internet elérését vezetékek alkalmazása nélkül.
A WECA múlt szerdán jelentette be, hogy a Microsoft képében új taggal bővült igazgatói tanácsa. A Microsoft ősszel megjelenő Windows XP operációs rendszerében támogatni fogja a Wi-Fit. A technológia elterjedtsége ellenére a kritikusok már régóta aggódtak a Wi-Fi biztonsági hiányosságai miatt. Korábban a berkeleyi Kalifornia Egyetem szakértői már fényt derítettek egy gyenge pontra a Wi-Fiben alkalmazott WEP titkosító algoritmusban. Márciusban a Marylandi Egyetem kutatói adtak ki egy "A 802.11 vezeték nélküli hálózatod nem visel ruhákat" című jelentést, amely a technológia biztonsági hibáira figyelmeztet.
Kapcsolódó cikkek
- D-Link NetDefend tűzfalak ICSA tanúsítvánnyal
- Check Point: többmagos teljesítmény-fokozó technológia
- A Cisco a biztonságtechnológiai videoelemzés szabványosításáért
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Mi történik, ha az adatközpont eltűnik?
- A Cisco továbbfejlesztette az "önvédő hálózatot"
- AXIS 233D hálózati kamera progresszív szken-nel
- A Check Point vállalati hálózatbiztonsági megoldásának új változata
- Magyar fejlesztĂŠsĹą szoftver a Cisco a hĂĄlĂłzati rendszerĂŠben
- Cisco-Microsoft: kĂśzĂśs fejlesztĂŠsĹą, egyĂźttmĹąkĂśdĹ hĂĄlĂłzatbiztonsĂĄgi termĂŠkek