Egyre több színházjegyet vásárolnak az utolsó pillanatban
Egyre népszerűbbek a magyar színházkedvelő közönség körében az interneten "utolsó pillanatban" vásárolt színházjegyek: becslések szerint az online értékesített jegyek körülbelül hat százalékát tavaly már az előadás napján vásárolták meg.
A legtöbben aznap reggel és délelőtt, némelyek csupán az előadás előtt pár órával döntenek arról, hogy este színházba mennek - derül ki a "last minute" színházjegyek értékesítésével foglalkozó maesteszínház.hu online jegyiroda MTI-hez eljuttatott felméréséből.
Tavaly csaknem 30 ezer színházjegyet vásároltak az utolsó pillanatban a portálon keresztül a budapesti és a vidéki színházkedvelők, a jegyekhez átlagosan 1500 forintos áron juthattak hozzá.
A felmérésből kiderül, hogy a nézők nyolc százaléka délután, illetve az előadás előtt pár órával vásárolja meg az aznap estére szóló színházjegyet. A többség - 35 százalék - reggel vásárol, 29 százalék a délelőtt folyamán, de 11 százalék már közvetlenül az új jegyek éjféli megjelenése után lefoglalja jegyét.
A "last minute" jegyvásárlás elsősorban a fiatalabb korosztályok körében népszerű, akik eddig viszonylag keveset vagy egyáltalán nem jártak színházba, részben azért, mert nem tudják vagy akarják hetekre-hónapokra előre megtervezni esti programjukat - írják a közleményben.
A "last minute" színházjegy-értékesítéssel foglalkozó portál - amelynek jelenleg 54 színház a partnere és átlagosan naponta 18-20 előadást kínál - 2011 végén indult, működésük első hónapjában csak 67 jegyet adtak el, egy évvel később azonban már csaknem 6400-at.
Kapcsolódó cikkek
- Internetes adatbázis Peter Handke munkásságáról az Osztrák Nemzeti Könyvtártól
- Taníthatnak-e műélvezetre az algoritmusok?
- 42 új kiállítás a Google Cultural Institute oldalán
- Gróf Apponyi Albert életrajzát jelenteti meg a Publio Kiadó
- A felhasználók bővíthetik a lengyel műemlékek adatbázisát
- Újabb olasz képtár anyaga az interneten
- Internetre kerül a közép-európai néprajzkincs
- EFOTT: Színház a fesztiválon, fesztiválon a színház!
- Internetes konzultáció a magyar nyelv értékeinek védelméről
- Új e-könyv téma: sport, Forma 1…
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.