Steve Wozniak szerint az Apple androidos mobilt is gyárthatna
Az Apple társalapítója, Steve Wozniak egy, a Wirednek adott interjúban érdekes véleménynek adott hangot. Beszélt arról, hogy szerinte az Apple androidos telefonokkal is előrukkolhatna a jövőben.
A San Franciscó-i Apps World North America konferencián sikerült elcsípni a Wired újságírójának Steve Wozniakot, aki érdekes dolgokat mondott, szerinte ugyanis az Apple is megvetheti a lábát az Android piacon. Ahogy ő fogalmazott: „két arénában is játszhatunk egy időben”. Szerinte technikai akadályai nincsenek a dolognak, tekintve, hogy az Android nyílt forráskódú operációs rendszer, így bárki fejlesztheti.
Úgy gondolja, az Apple is készíthetne a jövőben egy olyan telefont, amely fedélzetén a Google Android operációs rendszere teljesít szolgálatot. Úgy véli, semmi nem tartja vissza az Apple-t attól, hogy az Androidra másodlagos piacként tekintsen, és készüljenek az "iAndroid" készülékek.
Szerinte a nagy termékek igazán titkos fejlesztés eredményei, és sokszor egy évtizedet is várni kell valami nagy dobásra. Ő támogatja az Apple koncepcióját abból a szempontból, hogy nem árasztja el az új iPhone modelleket új funkciókkal, mert ez nem egyenlő az innovációval. Ahogy elmondta, „ha van valami igazán jó, ne változtasd meg, ne cseszd el".
Furcsa mindezt tőle hallani, aki már nem vesz részt a vállalat napi munkájában, ám kijelentése egyáltalán nem szokatlan, hiszen nem ez az első alkalom, hogy nyíltan vállalja véleményét. A Techspot szerint bár az Apple már sokat engedett elveiből (lásd olcsó iPhone), elég valószínűtlen, hogy az operációs rendszer változás valamikor is beigazolódna.
Forrás: Wired.com
Kapcsolódó cikkek
- WWDC: az iOS sikerei számokban
- Az Android a táblagép piacon is ráverhet az iOS-re
- Közel 1 milliárd okostelefont adtak el tavaly
- Mégis lesz androidos Nokia!
- Amerikában az Apple uralja az okostelefon piacot
- Közzétették az Apple II rendszerének forráskódját
- Amerikában az Apple lekörözte a Samsungot
- Wozniak szerint az Apple-nek a Google-lel kellene együttműködnie
- 9 millió eladott iPhone a kezdőhétvégén
- A Google 67%-kal vezeti a táblagéppiacot
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.