Térítésmentes ECDL tanfolyam érzékszervi fogyatékkal élő hallgatók részére
Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara (ÓE NIK) 2001 óta hirdet Magyarországon egyedülállóan térítésmentes ECDL felkészítő tanfolyamokat az érzékszervi fogyatékkal élő hallgatók számára.
Az ECDL bizonyítványt korra és iskolai végzettségre való tekintet nélkül bárki megszerezheti. Az esélyegyenlőség jegyében az ECDL Alapítvány és a nemzeti ECDL Irodák különös hangsúlyt fektetnek arra, hogy érzékszervi fogyatékkal élő személyek is részt vehessenek a képzésen, illetve vizsgán. A speciális képzési és vizsgakörülmények kialakításban az Óbudai Egyetem úttörő szerepet játszott. A megszerzett bizonyítvány teljes értékű, minőségében semmiben nem különbözik a standard és szigorú minőségbiztosítási normák által szabályozott ECDL-bizonyítványtól.
Az ÓE NIK szervezésében a tanfolyamokra 2001 óta több mint 370-en jelentkeztek, eddig 184-en szereztek teljes körű, és 89-en ECDL START bizonyítványt. Az idei évben 15 vak és gyengén látó, 16 siket és nagyothalló, valamint 3 siketvak hallgató vizsgázott. A tanfolyam minőségét bizonyítja, hogy a hallgatók 82%-a tett sikeres vizsgát.
Az ECDL felkészítés és vizsgáztatás költségeit az Egyetem biztosítja, a vizsgakártyát a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság térítésmentesen biztosítja. A felkészítés nem csak az Óbudai Egyetemen tanuló érzékszervi fogyatékkal élő hallgatóknak áll rendelkezésére, hanem más felsőoktatási intézmények hallgatóit is szívesen fogadják.
Kapcsolódó cikkek
- ELTE-s informatikai fejlesztés nyert Franciaországban
- Alapszintű SAP oktatási platform indult
- Magyar hallgatók 10 éve a tengerentúlon
- Hat Infoprog versenyző kapott ösztöndíjat az SAP-tól
- A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
- Digitális tananyagok az informatikusképzésben
- Fél év alatt megduplázódott az ingyenes online egyetemi kurzusok száma
- Okosszemüveggel láthatnak újra, akik szinte vakok
- Gyerekektől tudnak igazán tanulni a számítógépező idősek
- Új virtuális tervezőlaboratórium a műszaki egyetemen
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.