Posztok szerint is lehet keresni a Facebookban
A Facebook mobilalkalmazásában és asztali verziójában egy új keresőfunkciót tett elérhetővé. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók már posztokra is rákereshetnek mobileszközeikkel vagy a számítógépen. Először az amerikai userek élvezhetik az újítást.
A Facebook blogbejegyzésben számolt be újdonságáról, melynek révén a felhasználók a barátaik, ismerőseik posztjaira is rákereshetnek. Tom Stocky, a Facebook keresőrészlegének alelnöke szerint a Facebooknál a keresés hosszú távú törekvések közé tartozik, így különös figyelmet fordítanak a fejelsztésekre. Ezt a funkciót 2013 szeptembereóta tesztelte a vállalat.
Az új keresőfunkciót a Graph Search-höz adták hozzá, az algoritmushoz, amely lehetővé teszi, hogy az ismerősökkel kapcsolatban különféle kifejezések alapján keressük, mint például: „Barátaim, akik New Yorkban élnek”. Az egyes posztok keresésénél a felhasználók kulcsszavakat is megadhatnak.
Az újítás révén a Graph Search-ben már nem csak az egyes oldalak, képek jelennek meg, hanem a külnöféle bejegyzések is. Tehát az adott szóhoz tartozó posztokat is listázza a rendszer.
Azt érdemes kiemelni, hogy a keresés csak a kapcsolatokra vonatkozik, vagyis nem lehet minden Facebook posztra keresni, csak azokra, amiket a felhasználóval osztottak meg.
A frissítés először az Egyesült Államokban lesz elérhető asztali és mobilos verzióban is.
Forrás: Fonearena.com
Kapcsolódó cikkek
- Megkegyelmezett a trükköző weboldalaknak a Google Pingvin
- Gyerekbarát verziót kapnak a legnépszerűbb Google termékek
- Új távlatok a videó-biztonsági megoldások területén
- Szemmel vezérelhető egér mozgáskorlátozottak számára
- Bankkártyaadatokat csalnak ki a Facebookon
- Ausztráliában debütált az első lebegő képes útlevél
- Meghaladta az egymilliót Klaus Johannis kedvelőinek száma a Facebookon
- Egy magyar alkalmazás segíti a Facebook oldalak kezelőit
- Az okostotthon elképzelés egyre inkább valósággá válik
- Miért mindig szürke pólóban látjuk Mark Zuckerberget?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.