Drónokat vetne be a CNN a hírgyűjtésben
A CNN már egy ideje kacérkodik a gondolattal, hogy drónokat alkalmazna a hírgyűjtésben, különböző felvételek készítésében. Most az FAA-val (Szövetségi Légyügyi Hivatal) is megállapodást kötöttek.
A két szervezet, a CNN és az FAA kutatási megállapodást írtak alá, amely hivatalos keretet biztosít a pilóta nélküli repülő járművek használatára. Ez tehát azt jelenti, hogy az amerikai illetőségű tv-csatorna számára a jövőben biztosított az ilyen eszközök alkalmazása. A CNN reméli, hogy a vezető nélküli, kisméretű robot repülőgépek alkalmazása biztonságos módja lehet a minőségi felvételek készítésének.
Egyelőre nem tudni, mikor fog mindez megvalósulni, mindenestre jelenlegi partnerük, a Georgia Tech és az FAA már elkezdték összehangolni törekvéseiket.
A CNN tervéről már korábban felröppentek a hírek – még tavaly nyáron –, azonban akkor még szó sem volt a légyügyi hivatallal folytatott egyeztetésekről. A Drónvilág szerint viszont már korábban is alkalmaztak drónt tudósításaik során. Írsukban a Hayian tájfun Fülöp-szigeteken való pusztításáról készült feltételeket emelik ki.
Forrás: Engadget.com
Kapcsolódó cikkek
- A CES-en alakult meg a minőségi kategória szabványait meghatározó UHD Alliance
- Partnerségre lépett a HTC és az Under Armour
- A Huawei és az Omlet bejelentette együttműködését: fókuszban a személyes adatok védelme
- Drónokkal forgatott természetfilm az OzoneNetworkön
- Vizsgához köthetik a nagyobb drónok használatát
- Az Amazon már tesztelné a drónokokat
- Drónnal áll elő a GoPro
- Információcserével segíti a budapesten közlekedőket a Waze és a BKK
- Franciaország drónelhárító rendszert fejleszt ki
- Közös fejlesztés a Neptun és az SAP szoftverek gyártóitól
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.