Bezárással fenyegetik az egyik legnagyobb internetes portált
MTI Sajtóadatbank, 2015. április 13. 09:27
Amennyiben nem szűri meg jobban az általa közölt tartalmakat, bezárás vár a Sina hírportálra, Kína egyik legolvasottabb honlapjára - közölte a hétvégén a kínai internetszabályozó hatóság (CAC).
A problémák hátterében a jelentés szerint a vállalat tartalmi cenzúrájának felületessége húzódik meg, de a felhasználói fiókok felügyeletén is szigorítani szükséges. Amennyiben a Sina nem mutatkozik hatékonyabbnak a portálján közölt információk szűrését illetően, komoly büntetésre számíthat, sőt, akár be is zárhatják - fenyegetett a hatóság.
A Hszinhua szerint a vállalat képviselői az öncenzúra fokozását és több "pozitív energiájú hír" közlését ígérték. A hírportálon túl a Sina üzemelteti a legnagyobb kínai mikroblogot, az azonos nevet viselő Sina Weibót, melynek felhasználói bázisa a 250 millió főt is meghaladja, a bezárás ugyanakkor a közösségi médiaplatformot nem, csak a sina.com hírportált fenyegeti.
A kínai kormány 2013-ban hirdetett kampányt az internetes tartalmak "megtisztítására", azóta a hamis információk terjesztőire börtönbüntetés is kiszabható. Az elmúlt két évben illegális tartalmak terjesztése miatt több ezer honlapot zártak be vagy függesztettek fel a hatóságok, és ugyancsak több ezer felhasználói fiókot töröltek a közösségi médiában. A Sinát sem először figyelmeztetik a hatóságok: tavaly áprilisban pornográf tartalmai miatt vonták vissza internetes publikációs engedélyét.
Kapcsolódó cikkek
- Megbukott az online szerencsejáték-hálózat
- A Riporterek Határok Nélkül elérhetővé tett az interneten cenzúrázott oldalakat
- Ezentúl kötelező lesz valós névvel regisztrálni
- Mind nehezebb a kínai tűzfal megkerülése, miközben mind több a kínai netező
- Tovább regulázzák Kínában az internetet
- Egymilliárd bejegyzést töröltek tavaly káros tartalom miatt
- Betiltják Kínában az utazásmegosztó alkalmazásokat
- Blokkolták a Google Gmail levelezőprogramját Kínában
- Kínai weboldalak "önként" vállalják a kommentek kontrollját
- Globális internetszabályozást akar Kína