Lapról hangra: minőségi hírfogyasztás 80.000 látássérült számára
Most debütált a Vodafone Magyarország Alapítvány és az Informatika a Látássérültekért Alapítvány összefogásával megvalósult „Lapról hangra Felolvasói Alkalmazás”, amelynek célja, hogy könnyebbé tegye a látássérültek számára híreket, újságcikkeket felolvasó önkéntesek munkáját. Az alkalmazás elindítása mellett az Informatika a Látássérültekért Alapítvány egy éves együttműködési megállapodást írt alá három kiemelkedő és elismert hazai oktatási intézménnyel, amelynek hallgatói és dolgozói az elkövetkező egy év során önkéntes munkában, havonta több mint 300 újságcikket olvasnak és töltenek fel a látássérültek számára létrehozott „Lapról hangra” oldalra. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a GNM Színitanoda és a Komlósi Oktatási Stúdió szinte gondolkodás nélkül mondott igent a nemzetközileg is egyedülálló összefogásra a látássérültek tájékozódási, művelődési, és szórakozási lehetőségeinek bővítése érdekében.
Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány programjának célja, hogy biztosítsa a látássérültek (vakok és gyengénlátók) számára, hogy a Lapról hangra oldalon élő szóban, emberi hangon hallgathassák meg a jelenleg csupán nyomtatott formában hozzáférhető újságok, folyóiratok írásait. A 2011-ben létrehozott, térítésmentes szolgáltatást nyújtó oldalra az elmúlt 4 évben közel 1000 önkéntes felolvasó mintegy 2600 cikket töltött fel, azonban komoly kihívást jelent az Alapítvány számára, hogy az elérhető tartalom folyamatosan frissüljön.
„A látássérültek számára különösen fontos, hogy a felolvasó képes-e színessé, személyessé tenni az olvasott szöveget, hogy kellemes-e a hangja, stílusa. A három iskola kommunikációs, illetve beszédkészség-fejlesztő képzésében részesülő hallgatói által felolvasott szövegek ily módon valódi csemegét jelentenek majd nekünk. Az együttműködéssel jelentősen megnövekszik, és folyamatosan frissül az oldalra feltöltött cikkek mennyisége is, ami komoly segítség látássérült felhasználóink – köztük jómagam - számára.” – mondta Agárdi Szilvia látássérült énekeső, a Vodafone Főállású Angyala.
Agárdi Szilvia a Vodafone Főállású Angyalaként 2014 szeptemberétől segíti az Informatika a Látássérültekért Alapítvány munkáját a Lapról hangra program országos népszerűsítésével. Az énekesnő a Vodafone Magyarország Alapítvánnyal közösen kérte fel az együttműködésre a három oktatási intézményt. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a GNM Színitanoda és a Komlósi Oktatási Stúdió szinte gondolkodás nélkül mondott igent. A kedden aláírt szerződés értelmében a három iskola egy éven keresztül havonta több mint 300 felolvasott cikket tölt majd fel a Lapról Hangra oldalra, a következő 12 hónap során tehát közel két és félszeresére nőhet az oldalon meghallgatható írások száma. A vállalások megvalósíthatóságát az a ma bemutatott, mobiltechnológián alapuló, nemzetközi szinten is egyedülálló alkalmazás teszi lehetővé, amellyel lényegesen egyszerűbbé válik az önkéntes felolvasók számára a cikkek okostelefonról történő feltöltése.
A Vodafone Magyarország Alapítvány támogatásával és az Adatközpont Kft. közreműködésével készült Lapról hangra Felolvasói Alkalmazás ingyenesen letölthető, a Google Play Áruházból és Android 4.0-ás, vagy ennél magasabb verziójú operációs rendszeren működtethető. Az alkalmazás képes a hang MP3-ban való rögzítésére, majd a felolvasott szöveget egyetlen gombnyomással fel is tölti az internetre.
Kapcsolódó cikkek
- A Google mobilkeresője segít megtalálni a megfelelő alkalmazást
- A Google mobilkeresője segít megtalálni a megfelelő alkalmazást
- 800 millióan használják a WhatsApp alkalmazást
- 800 millióan használják a WhatsApp alkalmazást
- Tíz napig ingyenes az iGO navi - Magyarország térképpel
- Tíz napig ingyenes az iGO navi - Magyarország térképpel
- Bankjegy- és zebrafelismerő mobilalkalmazás készül látássérülteknek
- Bankjegy- és zebrafelismerő mobilalkalmazás készül látássérülteknek
- iBlue: okostelefonnal vezérelt kulcs- és távirányítómentes megoldások
- iBlue: okostelefonnal vezérelt kulcs- és távirányítómentes megoldások
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.