Egyes egyetemek kitiltották az okosórát a vizsgákról
A diákok és a tanárok régóta küzdenek egymással, különösen a vizsgák idején. A diák a jobb eredmény érdekében különböző trükköket talál ki a válaszok megszerzésére, a tanár pedig igyekszik ezt megakadályozni. A technológia fejlődésével új lehetőségek nyíltak meg a vizsgázók előtt. A tanárok pedig igyekszenek kitiltani minden okosnak tűnő tárgyat a vizsgateremből.
Ki ne emlékezne az Éretlenek című francia filmre, ahol az érettségiző diákok különböző rafinált eszközöket készítettek a puskázáshoz, a lapozható cipőtalptól kezdve, a gumírozott hajpánton keresztül, a távolról irányított tollig. Ma már nem szükséges ilyen házi készítésű eszközökhöz folyamodni, hiszen egy okostelefon, okosóra, digitális fülhallgató segítségével könnyen hozzájuthatunk a válaszhoz. A telefonokat már régebben, de most már az okosórákat is kitiltották a vizsgatermekből.
Az ausztrál La Trobe egyetemen minden tanulónak az okosórát a széke mellett elhelyezett zacskóba kell tennie a vizsga idejére. Több brit egyetemen bármilyen órát tilos bevinni a vizsga helyszínére.
Ahogy a technológia egyre fejlettebb és egyre kisebb eszközöket hoz létre, egyre több dolgot kell kitiltani a vizsgatermekből, ha a diákok valódi tudását szeretnénk felmérni. A Google szemüvegtől kezdve a Bluetooth fülhallgatókon át sokféle kütyü segítheti a puskázást.
Néhány egyetemen már akciófilmbe illő módszerekkel igyekeznek lebuktatni az esetleges csalókat. A kínai Luoyang egyetemen például egy csalást lefülelő drónnal figyelik a vizsgázókat a két napos felvételi vizsga alatt.
A kézre írt puskák ideje lejárt. Tavaly Kínában egy diák kis kamerával felszerelt tollal, tele vezeték nélküli fülhallgatóval, és egy bekábelezett pólóban ment vizsgázni.
Forrás: Mashable.com, kép: twitter.com
Kapcsolódó cikkek
- Rohamosan növekszik a viselhető IT-eszközök piaca
- Új Asus Zen termékek az idei Computexen
- Fejlesztőket vár a Samsung az okosórájához
- Frissült az Android Wear platform
- Minek Apple Watchot venni, ha el is készíthető [Videó]
- Augusztusig is várhatunk a megrendelt Apple okosórára
- Apple Watch – nem mindenkinek
- Koalícióban készítenek okosórát a svájci óragyártók és a Szilícium-völgy
- MWC 2015: az LG G3 a legjobb okostelefon
- KLM Smartwatch app – a jól informált utasokért
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.