Virtuális rubellel, azaz BitRubellel állnak elő az oroszok
Tervei szerint a jövő év elején jelenik meg saját virtuális devizájával a BitRubellel a fizetési tranzakciók bonyolításával foglalkozó orosz Qiwi vállalat - számolt be a cointelegraph.com hírportál.
A Bitcoin virtuális devizához hasonlóan decentralizált elven működő, de kifejezetten az orosz piacra szánt fizetőeszköz létrehozásához szükséges infrastruktúra és a digitális blokklánc technológia kifejlesztésébe a Qiwi már "több száz millió rubelt" invesztált.
Szergej Szolonyin a Qiwi vezérigazgatója elmondta, hogy a napokban találkozik az orosz jegybank elnökével a BitRubel kezdeményezés megvitatására. Az orosz jegybank sajtószolgálata közölte, hogy Elvira Nabiullina jegybankelnök szerint a digitális virtuális devizákat kétes ügyletek lebonyolítására is fel lehet használni, ezért alaposan meg kell vizsgálni a lehetőségeket, és amennyiben szükséges a jegybanknak a terület szabályozásában is részt kell vennie.
A BitRubel - ha létrejön - a szigorú oroszországi pénzügyi előírások miatt a Bitcoinnal és más kriptodevizákkal ellentétben nem biztosíthat majd teljes névtelenséget felhasználóinak. "Dolgozunk a virtuális devizát használók azonosítására szolgáló rendszer kifejlesztésén" - mondta Szergej Szolonyin.
A virtuális rubel bevezetése mellett a Qiwi a digiális blokklánc technológiára épülő tulajdonosi és értékpapír nyilvántartó rendszer kifejlesztését is tervbe vette.
Kapcsolódó cikkek
- Oroszország betiltaná a Wikipédiát
- Washingtonban Moszkvát sejtik a vezérkar számítógép-hálózata elleni hackertámadás mögött
- Bitcoin lopással vádolják az MtGox vezérigazgatóját
- A Winklevoss testvérek bitcoinváltó céget hoznak létre
- Online zsarolók: Bitcoint vagy adatot!
- A szelfizés veszélyeire figyelmeztet az orosz belügy
- MNB: ellenőrizetlenek és kockázatosak a virtuális fizetőeszközök
- Embargós információkat akartak megszerezni orosz hackerek
- Orosz hackerek az amerikai külügy gépeiről hatoltak be a Fehér Ház számítógép-hálózatába
- Az oroszok kémkednek a legtöbbet
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.