Kihirdették a Digitális Esély 2015 pályázat nyerteseit
Az Infotér konferencián, az infokommunikációs szektor és a kormányzati szereplők legnagyobb közös rendezvényén hirdették ki a „Digitális Esély 2015” pályázat eredményeit. Idén nyolc hátrányos helyzetű fiatalok digitális felzárkózását segítő non-profit szervezet projektjavaslatát díjazták, amelyeknek köszönhetően több mint 6231 fiatalhoz kerülhet közelebb a modern infokommunikáció.
A hátrányos helyzetű fiatalok IT oktatásával foglalkozó civil szervezetek képviselőinek Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) elnöke és Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. igazgatója adta át a támogatásról szóló okleveleket.
A szervezetek összesen tízmillió forint támogatást kapnak. A díjazottak:
· BAGÁZS Közhasznú Egyesület;
· Fontos vagy Nekünk Egyesület;
· Kállósemjéni Diákokért és Ifjakért Egyesület;
· Lepkeszárny Alapítvány;
· Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat;
· Szegényeket Támogató Alap (SZETA) Egri Alapítványa;
· Szent Norbert Karitatív Alapítvány;
· Turai Tanulókért Kiemelkedően Közhasznú Alapítvány.
Bódi Gábor, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke a díjátadón kifejtette: „A Digitális Esély pályázat küldetése kiválóan illeszkedik a kormány törekvéseihez is, hiszen a Digitális Magyarország egyik kiemelt célja, hogy minél több ember ismerkedjen meg az infokommunikáció világával, minél többen szerezzenek jártasságot a számítástechnika területén, és ezáltal javuljon az életminőségük. A civil szervezetek ismerik leginkább a helyi közösségek adottságait, így optimálisan tudják megválasztani azokat az eszközöket, amelyek alkalmazásával eredményesen növelhető a digitálisan írástudók száma az elmaradottabb térségekben is. A Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács a kormány javaslattevő szerveként ezért örömmel állt az idei évben is a szakmai kezdeményezés mellé.”
Tavaly hagyományteremtő jelleggel indult az SAP szoftvercég és az NHIT együttműködése, a Digitális Esély pályázat meghirdetése- mondta el Ablonczy Balázs, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója. Mint hangsúlyozta, „a gazdaság digitalizálódása önmagában nem lehet sikeres. Szükséges az is, hogy a hazai fiatalok mind szélesebb körében terjednek el azon képességek, látásmódok, melyek a megváltozó világban való helytállást segítik”.
Kapcsolódó cikkek
- Infotér - 2016 végére nem lesz internet nélküli iskola
- Napi kilenc órát kütyüznek az amerikai tinik
- Előírnák a böngészőadatok tárolását
- A Nokia Networks támogatja a lányok technológiai oktatását
- Nem csak a műveltség számít: a britek legtöbbje megbukott a Cyber IQ teszten
- Amikor halálba visz a kiberzaklatás
- A német fiatalok már napi negyedórát tévéznek mobilon
- Internetes „civil újságíróként” pozitív változásokat érünk el
- Az információs társadalom megbízható adatokat követel
- 25 éves srác keres a legtöbbet a YouTube-on
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.