449 vak és gyengénlátó nyert a szoftverpályázaton
Alapítványunk minden második évben szoftveradományozási pályázatot hirdet vak és gyengénlátó magánszemélyek számára, így történt ez az idén ősszel is, amikor megjelentettük a legkorszerűbb magyar nyelvű képernyőolvasó – és nagyító programokra vonatkozó pályázati felhívásunkat.
Idén az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány a látássérült közösség összefogásának köszönhetően az összes beérkezett pályázati igényt ki tudta elégíteni, így mind a 449 pályázó hozzájuthat a legkorszerűbb segítő szoftverekhez illetve szoftver-frissítésekhez.
Az elnyert licencek, a JAWS for Windows 15.0 (17-es verzióra történő hitelesítéssel) és a MAGic 13.0, Windows 10 kompatibilis licencek, tehát már a Microsoft legújabb operációs rendszerét is tudják kezelni.
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvány 15 éve segíti a vak és gyengénlátó embereket többek között speciális képernyőolvasó és – nagyító szoftverek honosításával és adományozásával. Az alapítvány látássérült programozói által honosított programok segítségével a vak és gyengénlátó emberek önállósága nagy mértékben nő: tanulhatnak, munkába állhatnak, látó segítség nélkül intézhetik ügyeiket.
Kapcsolódó cikkek
- Vakokat segítő mobilalkalmazás nyert Bronz Oroszlánt Cannes-ban
- Segíts otthonról látássérülteknek újságot olvasni!
- Lapról hangra: minőségi hírfogyasztás 80.000 látássérült számára
- Bankjegy- és zebrafelismerő mobilalkalmazás készül látássérülteknek
- Ingyenes ECDL tananyag-csomag látássérültek részére
- Hangostérkép segíti a látássérülteket
- Jelnyelven tehetik fel kérdéseiket a siketek az internetes konzultációra
- A látássérültek körében a Windows és a JAWS a legnépszerűbb
- Magyar vakok számára indítottak internetes szolgáltatást
- Frissült a beszélő Linux a fehér bot napja alkalmából
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.