Különc feltalálók, különös találmányok
Telefon és telefonhírmondó, összeesküvés-elméletek, különös életpályák és Nikola Tesla munkássága, relikviája lesz a Műszaki Tanulmánytár február 20-i (szombat 10.00 – 13.00) családi napjának középpontjában. A nap vendége [tiboru], a Konteóblog bloggere és a Postamúzeum.
A program két évfordulóhoz is kapcsolódik: Alexander Bell 140 éve szabadalmaztatta a telefonkészüléket. A Telefonhírmondó - Puskás Tivadar egyedülálló szolgáltatása - 1893. február 15-én indult el, amelynek alapját a telefonhálózat jelentette.
A Műszaki Tanulmánytár családi napján a látogatók a muzeológusokkal együtt erednek a legendák nyomába, lerántják a leplet néhány élettörténetről és kiderül, ki is találta fel valójában a telefont. Az elektrotechnika története sem mentes az összeesküvés-elméletektől, melyekről a Konteóblog vezető bloggere, Tóth Tibor [tiboru] tart előadást és beszélgetést (ha nem válik összeesküvés áldozatává...).
Ezen a napon az is kiderül, hogy milyen kapcsolata volt Mikszáth Kálmánnak a telefonnal és arról is, hogy melyik, a Tanulmánytárban látható eszközön találták meg a világhírű feltaláló, Nikola Tesla aláírását.
Előadások:
11:00 óra: Benei Bernadett muzeológus előadása a telefonokról.
12:00 óra: Tóth Tibor [tiboru], a Konteóblog szerkesztője tart előadást Nikola Tesla legendás életéről, munkásságáról.
Folyamatos programok:
- A Postamúzeum kihelyezett interaktív bemutatója: A madzagtelefontól a mobilig – érdekességek a távbeszélő-történetben.
- Múzeumpedagógiai műhely alkotni és kísérletezni vágyóknak.
Kapcsolódó cikkek
- Nehéz év vár az Androidra
- Fokozatosan kivezetik a kék számokat
- Apple múzeum Prágában Steve Jobs szellemében
- Különleges külső akkumulátort dob piacra a Coolpad
- Észreveszi a telefonod, ha hazudtál
- Okosszenzorokkal védik a kínai múzeumokat
- A londoni múzeumok a legkeresettebbek a weben
- Szeretnek-e a robotok múzeumba járni?
- Hungaricana - 48 múzeum, 20 levéltár és 20 könyvtár anyaga egy helyen
- Tim Cook telefonkönyvében még mindig szerepel Steve Jobs