Megéri etikusnak lenni
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője idén hatodik alkalommal nyerte el a világ legetikusabb vállalatainak (World’s Most Ethical Company) járó díjat, mellyel a vállalat tevékenységét az Ethisphere Institute tüntette ki.
Az elismeréssel az üzleti etika normarendszerének kialakításában és fejlesztésében élen járó kutatóintézet hivatalosan minősíti azokat a vállalatokat, amelyek a példamutató vezetői magatartásban és az etikus szervezeti kultúrában látják nyereségük hajtóerejét, versenyelőnyük kulcsát. Ennek a szemléletnek az alkalmazásával a vezetők és az alkalmazottak képesek megfelelő döntéseket hozni, és formálni a jövő iparági elvárásait a holnap legjobb gyakorlatainak bemutatásával. A szervezet 21 ország 53 iparágából összesen 131 vállalat tevékenységét ismerte el a díjjal 2016-ban.
„Az Ethisphere Institute kitüntetése megerősít bennünket abban, hogy vállalati értékeinknek megfelelően, a jogszabályokon túlmenően is igazodunk a legmagasabb szintű etikai normákhoz. Célkitűzéseinket komolyan vesszük, működésünk átlátható, így ügyfeleink és egyúttal a társadalom, valamint a bolygó érdekeit is szem előtt tartjuk” – mondta Jean-Pascal Tricoire, a Schneider Electric elnök-vezérigazgatója.
Átfogó keretrendszer
A világ legetikusabb vállalatainak 10 éve fennálló felmérése az Ethisphere Institute szabadalmaztatott Ethics Quotient (EQ) keretrendszere alapján zajlik, amely egy részletes kérdőív segítségével egységesen rögzíti az adatokat. A módszertant az Ethisphere a felkért vezető szakértők, valamint a World’s Most Ethical Company program módszertani tanácsadó testületének véleménye és útmutatása alapján határozzák meg. 2016-ban a minősítési rendszer több mint 160 kérdést tartalmazott a következő 5 alapkategóriában: Etikai és megfelelési program (35%), Társadalmi szerepvállalás és felelősség (20%), Etikai kultúra (20%), Vállalatirányítás (15%), Innováció és hírnév (10%).
Egységes felelősségvállalás
A Schneider Electric hitvallása szerint az etika és a megfelelő szervezetirányítás kiemelt szerepet játszik növekedésében és versenypozíciójának megtartásában. A vállalatcsoport 30 nyelven elérhető Felelősségvállalási irányelvei egységes iránymutatást biztosítanak a társaság összes alkalmazottja számára a felelősségteljes szervezeti magatartásra vonatkozóan. A dokumentum a vállalat fenntartható irányítási elvei, az Egyesült Nemzetek Globális szabályzatának (Global Impact) 10 irányelve, Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata, valamint a nemzetközi munkaügyi normák figyelembevételével készült. Az esetlegesen felmerülő etikai problémák kezelésében a Felelősségi és etikai eljárások (Responsibility & Ethics Dynamics) program is segítséget nyújt a munkatársaknak.
Az alkalmazottak rendszeres tájékoztatást kapnak A világ legetikusabb vállalatai kezdeményezésről, amely 2015 eleje óta az etikus teljesítmény mutatójaként szolgál a Schneider Electric fenntarthatósági indexében, a Planet & Society Barometerben. Tavaly évvégén ez a mutató jóval meghaladta a célkitűzést, mivel a társaság egységeinek 88%-a felelt meg a felmérésen. A 2017 végére kitűzött cél, hogy ez a mutató elérje a 100%-ot.
Kapcsolódó cikkek
- Rekordszámú díjjal lett az LG az iF Design 2016 verseny nagy nyertese
- A Symantec nyerte a legjobb védelem díját
- Új értékesítési igazgató a Schneider Electric IT üzletágánál
- Áramforrások hiányának európai szintű megszüntetése
- A Ricoh újabb elismerése a fenntarthatósági szerepvállalásáért
- Galaxis kalauz kkv-knak
- Adatközponti Oscar-díjat nyert a Schneider Electric
- EcoBlade: „Penge” energiatároló rendszer
- Díjeső: a legjobb tévés újítástól a kamerás frigóig
- Tudományos kommunikációs díjat alapított Stephen Hawking
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.