David Attenborough sikersorozata debütál az OzoneTv-n
A természetfilmek mestere, David Attenborough több mint fél évszázados televíziós pályafutása során a természetben megtalálható szinte minden állatfajjal, jelenséggel, növényzettel találkozott már. Munkásságáért lovagi címet is kapott. Sajátos látásmódja, érdeklődő természete és szórakoztató narrálási stílusa egyedülálló. Március 28-án Attenborough csodái című sorozata dupla epizóddal debütál az OzoneTv műsorán.
Teljesen új perspektívából ismerhetjük meg a természet legkülönlegesebb állatait: Attenborough csodái című sorozat minden epizódjában két különböző állatot mutat be, akik bár látszólag semmiben sem hasonlítanak, mégis van bennük valami közös érdekesség, tulajdonság, amit elsőre nem is gondolnánk.
A kaméleon és a zsiráf
A csupán pár centiméteres kaméleon, és a több méter magas zsiráf: vajon mi a közös bennük? A kiváló természettudós egészen az állatok eredetéig, felfedezéséig kalauzol minket, amelynek keretében megismerhetjük a kaméleon különleges bőrének titkát. Nem csak álcázza magát színének változtatásával, hanem fajtársaival is így kommunikál. Másik érdekes testrésze a hosszú nyelve, amelyet, egyedüliként az állatvilágban - akár teljes testhosszával egyező távolságra is képes kilőni.
A zsiráf sem csak szemmel látható tulajdonságai miatt különleges. Kevesen tudják, de az összes ismert élőlény közül a hosszú nyakú afrikai állatnak a legmagasabb a vérnyomása, kétszerese, mint bármely más állatnak. Hosszú nyakában azonban ugyanúgy 7 darab csigolya található, mint az emberében. A két extrémen különböző állat hasonlósága hosszú végtagjaikban rejlik.
Kacsacsőrű emlős és dajkabéka
A második részben két olyan állatot ismerhetünk meg, amelyek felfedezése teljesen átformálta az evolúcióról alkotott képünket. A kétéltű kacsacsőrű emlősnek annak idején mindenki a csodájára járt, még maga Darwin is, és a viktoriánus kor egyik legnagyobb felfedezésévé vált.
Az Európában őshonos dajkabéka nevét onnan kapta, hogy fürtbe szedett petéit a hím a lábára csavarva hordozza magával. És hogy mi a közös a két állatban? Mindkettőjük szaporodási, ellési szokásai rendhagyók fajtársaikhoz képest, ugyanis a hímek a szokásosnál nagyobb szerepet vállalnak a folyamatban. A híres természettudós jóvoltából ebbe is bepillantást nyerhetünk.
Az ismert természetfilmes műsora, Attenborough csodái március 28-án 20:05-től az OzoneTv műsorán!
Kapcsolódó cikkek
- Donald Sutherland új sorozata már látható az HBO GO-n
- Véget nem érő szórakozás egész márciusban a Telekom lakossági TV előfizetőinek
- Három új Eurosport csatorna a UPC-nél
- Minőségi sportcsatornákkal kedveskedik a Telekom
- Hazánkban is elindul a FOX+ a Magyar Telekommal együttműködésben
- Izgalmas és érdekes műsorok a DoQ mai kínálatában
- Rajzfilmmé változtatja az anyák napi gyerekrajzokat a UPC
- Kódolatlan hónap a Humor+ csatornán!
- Kódolatlan hetek a VIASAT6 csatornán!
- Csatornanyitás a Telekomnál
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.