A kistudósok a jövőjükbe nézhettek be az Ericssonban
Az Ericsson idén is több mint 70 programmal készült a Kutatók Éjszakájára. A programsorozat központi helyszíneként és legnagyobb vállalati partnereként immáron 9. alkalommal nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt, és idén először, a nemrégiben átadott hipermodern épületében mutatta meg a jövőt.
A többezer kistudóst most is színes programkavalkád várta, akik idén is belekóstolhattak a jövőbe az Ericssonban. Az 5G-t, a mesterséges intelligenciát és a gépi látás lehetőségeit fókuszba helyező „Internet of Eyes” sci-fi-szerű demója mellett a dolgok mobilinternete, az okosotthon, az okos sport, a kvantumkommunikáció is bemutatkozott, de IoT Lego autót, számtalan robotot, 3D nyomtatót, 5G hálózatról irányított drónokat, vasúti modelleket, önjáró autót, egy varázslatos táncparkettet, vagy éppen polgári repülésszimulációt is kipróbálhattak a látogatók, de nem maradhatott ki idén sem az ericssonos rádiós bázisállomások bemutatója.
A K+F Központ most először egy nagyon izgalmas szakmai bemutatóval is jelentkezett, ahol a Diploma@Ericsson program keretében azok a fiatalok mutatkoztak be, akik ericssonos témavezetéssel írták diplomamunkájukat. A mély szakmai témák mellett már-már filozófikus mélységekbe is kalandozó dolgozatok a mérnökök, informatikusok világának színességét mutatták be.
Ezt a sokszínűséget teszi teljessé a Kutatók Hobbija 9.0 programcsalád (vasútmodellek, az időmérés története, afrikai táblás játékok, szimulátorok világa és még annyi más), amely idén is garantálta a teltházas Ericssont.
Az 1800 fős magasan képzett mérnökállományával az infokommunikációs iparág egyik legnagyobb hazai foglalkoztatójának számító Ericsson Magyarország évek óta nagy gondot fordít arra, hogy támogassa a természettudományos képzést, segítsen megszerettetni a sokak által bonyolultnak tartott fizikát és matematikát a felnövekvő generációkkal. Ennek apropóján a mindig nagyon népszerű Öveges tanár úr utódai programban Ericsson-díjas tanárok mutatták be kedvenc kísérleteiket és találkozhattak a jövő magyar reménységeivel, hiszen bemutatkoztak a 27. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjnyertes projektjei is. A fiatal kutatók a vezeték nélküli elektromos autó töltésétől az okos lámpáig sok izgalmas megoldást mutattak be.
Kapcsolódó cikkek
- Okos Város idegrendszert épít a Huawei
- Az E.ON a Microsofttal együttműködve kiemelt biztonságú, hatékony megoldást fejleszt
- Ignite 2018 bejelentések
- A Vodafone 5G tesztkapcsolaton keresztül közvetített online élő videós tartalmat
- Az Ericsson új fejlesztéseivel gyorsabb és rugalmasabb lesz az 5G bevezetése
- Az Ericsson Mobilitási Jelentésének fő megállapításai
- Díjazták az Ericsson 5G technológiáját
- Ericsson üzleti útmutató szolgáltatóknak
- Indulhat az 5G!
- A telepített Ericsson Radio System termékek készen állnak az 5G NR-re
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.