Technológiai startupok, versenyre fel!
A UiPath az idén is keresi a legígéretesebb, robotikával és automatizációval foglalkozó startupokat Kelet-Közép-Európában. A UiPath Automation Awards 2020 díjra, augusztus 30-ig várják a pályázatokat, Magyarországról is. A nyertes nemcsak szakmai és technikai támogatást kap a régió első, több mint 10 milliárd dollárra értékelt vállalatától, a UiPath-tól, de a Microsoft által felajánlott 50 000 eurós pénzdíj is az övé lehet. Az elismerés akár a tech óriások közé is emelheti.
A Microsoft a Start-up kategória kizárólagos szponzora a UiPath Automation Awards 2020 versenyen és a kategória nyertesét 50 000 eurós pénzjutalomban részesíti. A kiíró UiPath az automatizáció és a robotika területén élenjáró, feltörekvő startupok jelentkezését várja a megmérettetésre a kelet-közép-európai régióból. A UiPath mentori segítséget, értékesítési és technikai támogatást, globális jelentlétet biztosít a verseny győztesének, amely belépő lehet a világ dollármilliárdos tech cégeinek elit klubjába.
Az UiPath Automation Awards versenyt tavaly hirdették meg először Start-up és Scale-up kategóriában. Jelentkezni 2020. augusztus 30-ig lehet a UiPath honlapján, ahol a részvétel pontos feltételei is megtalálhatók.
A Microsoft azért támogatja a versenyt, mert elkötelezett a régió és benne Magyarország technológiai fejlődése iránt és úgy véli, a közel jövőben a térség fontos szerepre tehet szert a digitális átalakulás és az automatizáció területén. A Microsoft az élet minden területén támogatja az olyan kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a technológia révén az emberek sokkal többre legyenek képesek. Felhő megoldásai és a mesterséges intelligenciára épülő fejlesztései révén a robotika és az automatizáció területén a Microsoft vezető szereplőnek számít.
A UiPath maga is Kelet-Közép-Európa növekvő globális súlyát demonstrálja saját történetével, hiszen a Romániából induló robotikai vállalkozás néhány év leforgása alatt vált a régió első 10 milliárd dolláros értéket meghaladó, és a szoftveripar leggyorsabban növekedő vállalatává. A Microsoft Azure felhőszolgáltatásait használó UiPath ma a robotizált folyamat-automatizáció (RPA – Robotic Process Automation) vezető vállalata a világon.
Startupokat támogató programja keretén belül a Microsoft már 15 éve a működik együtt a UiPath-al. Közös céljuk az innováció előmozdítása a rohamosan fejlődő automatizáció területén a kelet-közép-európai régió feltörekvő vállalkozásainak körében.
Kapcsolódó cikkek
- Robotikai automatizálás határok nélkül
- Az OnRobot bővíti termékei képességeit
- A befektetésarányos megtérülés kobotok esetén
- Lízing – a költséghatékony megoldás robotok telepítésére
- Magyar oktatórobottal gyakoroltak a gyerekek Szegeden
- Tovább bővíti partneri hálózatát a Universal Robots Magyarországon
- Robotikával erősít a Neumann Társaság
- Digitális képességekkel a munkanélküliség ellen
- A virtuális tárgyalóban is fontos a személyesség
- Gyártás a Covid-19 időszakában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.