Ericsson Programozó Bajnokság 2020
Pörgesd fel az őszi hónapokat! Várunk Téged és barátaidat a 10. Ericsson Programozó Bajnokságon, ahol egy játékos kihíváson keresztül tehetitek próbára magatokat.
Mi a feladat?
A verseny három online fordulóból áll.
Az első fordulóban kódotokkal - az általatok választott programnyelv (C, C++, Java vagy Python) segítségével szimulálnotok kell GAIA világában megjelenő vírus beavatkozás nélküli terjedését. Mindenki, aki sikeresen szimulációt hajt végre, továbbjut a második fordulóba.
A második fordulóban már a kódotoknak a vakcinák gyártásával kell megakadályoznia, hogy elterjedjen a vírus a világban. Számítani fog a gyorsaság, és a vakcinának a hatékony területi elosztása.
A legjobb 12 csapat jut tovább a döntőbe (9 diák + 3 szenior csapat), ahol a feladatotok közös erővel megfékezni a vírust.
A díjak:
- Fődíj: a 3 fős csapat minden tagja egy LEGO® MINDSTORMS® Robot Inventor-t kap
- 2. díj: a 3 fős csapat minden tagja egy 1 éves Pluralsight előfizetést kap
- 3. díj: a 3 fős csapat minden tagja egy JBL E65BTNCBLK fekete fejhallgatót kap
A verseny időzítése:
- Jelentkezési határidő: 2020. október 13. éjfél
- Online selejtező: október 16. – október 29.
- Online elődöntő: október 30. – november 1.
- Online döntő: november 26.
Jelentkezés: középiskolásokból, felsőoktatásban tanulókból vagy tapasztalt programozókból álló 3 fős csapatokban október 13. éjfélig.
Kapcsolódó cikkek
- Egy ponttal győzte le a női különdíjast az Ericsson első egyéni c# programozó versenyének nyertese
- Az UNICEF és az Ericsson közösen méri fel az iskolák internet-hozzáférését világszerte
- Az Ericsson megkötötte századik kereskedelmi 5G szerződését
- Az Ericsson felmérése szerint így néz majd ki a jövő logisztikája
- Online programozó tábort szervez a Vodafone
- Az Ericsson építi a Deutsche Telekom németországi 5G-hálózatát
- Új megoldás erősíti az Ericsson 5G platformját
- Az Ericsson megtette az utolsó lépést is a Standalone 5G bevezetése felé
- Ericsson Mobilitási Jelentés
- A digitális oktatásban segít az Ericsson új programja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.