Több lábon álló szakember lett az "Év információbiztonsági újságírója"
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület 2006-ban alapította meg az "Év információbiztonsági újságírója" címet, melyet minden évben nyílt pályázati felhívás keretében hirdet meg. Az idei évben is több pályázat érkezett, és az értékelés után Kocsis Tamás, a kiber.blog.hu blog és szakpublikációk szerzője vette át virtuálisan az erkölcsi elismeréssel járó díjat az Egyesület május 19-i "Információvédelem menedzselése" XCVI. szakmai fórumán.
Az idén tizenhatodik alkalommal meghirdetett az "Év információbiztonsági újságírója" címet Kocsis Tamás kapta, az Egyesület rendes tagjaiból álló bíráló bizottság döntése alapján. Az "Év információbiztonsági újságírója" erkölcsi elismeréssel kívánja az Egyesület azon újságírók teljesítményét elismerni, akik sokat tesznek az információvédelmi tudatosságért, a témában rendszeresen publikálnak, blogolnak, és felhívják a figyelmet a téma fontosságára.
Kocsis Tamás több mint 20 éve foglalkozik IT- és információ-biztonsággal. Dolgozott rendszergazdaként, etikus hackerként és tanácsadóként. Három fő szakterülete az adatszivárgás, kritikus infrastruktúra kibervédelem és a OSINT-alapú felderítések.
Egyéb publikáció mellett komoly súllyal esett latba az általa létrehozott Kiberblog (www.kiber.blog.hu ), amelyre jellemző, hogy egy gyakorlati ember szemüvegén keresztül, de a hivatalos álláspontokat sokszor gúzsba kötő óvatos megfogalmazások nélkül merészen jelentet meg híreket és akár részletes elemzéseket. Ezeknek az anyagoknak jól lekövethető terjedése van más médiákban is. Kocsis Tamás a polgári nevén kívül több tartalmat a Sharky "művésznévvel" jegyez.
Az "Év információbiztonsági újságírója" címet Kocsis Tamás az Egyesület május 19-i "Információvédelem menedzselése" 96. szakmai fórumán laudációját követően virtuálisan vette át Gasparetz Andrástól, az Egyesület elnökétől.
A Hétpecsét Egyesületnél hagyomány, hogy a díjazottak szabad kártyát kapnak, hogy a díjátadáskor milyen általuk éppen kutatott témában kívánnak előadni. Kocsis Tamás "Böngészőbiztonság 101, avagy az információtolvajok babérkoszorúja" címmel tartott előadást, melyet a résztvevő több mint 150 fő a nap szakmailag legerősebb előadásának értékelt.
Kapcsolódó cikkek
- Az IAB 2021-ben is keresi a legjobb szakdolgozatot a digitális marketingről
- Felhőbe kilőve: indul az Allianz Digitális Mentor pályázata
- Építészeti innovációval a terrorizmus megelőzéséért
- Ötmillió euróra pályázhatnak a magyar gyártóipari vállalkozások
- Világszinten eredményesek a magyar kutatónők, de nincsenek elegen
- Taroltak a Corvinus diákjai az IAB Hungary szakdolgozat-pályázatán
- Júliusig gyűjthetőek a "Városmarketing gyémántok"
- Hamarosan lezárul a jelentkezés a Vodafone Digitális Díjra
- Új pályázatokat indít az EIT Digital
- Egy infokommunikációs innováció idén is 1 millió forintot ér
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.