Azonnali feltöltést kapnak a jövőben a segway-ek
A városi mikromobilitás infrastrukturális fejlesztésére szakosodott DUCKT együttműködésre lépett a Magyarországon is jól ismert elektromos roller - és járműgyártó céggel, a Segway-Ninebottal. Ennek köszönhetően a jövőben a DUCKT-adapterekkel ellátott segway-ek kerülnek forgalomba. Ezek azonnali áramfelvételre lesznek képesek a DUCKT töltőállomásokon, amelyek már világszerte több mint ezer helyen állnak rendelkezésre.
Elég mindössze egy adapterrel felszerelni a járműveket, és a DUCKT állomás máris automatikusan képes kommunikálni az e-kerékpárokkal és e-rollerekkel, így a felhasználók a beazonosítást követően rögzíthetik a járműveket, és önállóan, egyetlen másodperc alatt megkezdhetik a töltést. A most megkötött együttműködés révén a Segway Max-et előre felszerelt adapterrel és a hozzáillő szoftverrel hozzák majd forgalomba, azaz a felhasználók az e-rollerek kézhezvétele után képesek lesznek a DUCKT töltőállomások azonnali használatára, amelyek kialakításánál kifejezetten szem előtt tartották a biztonságos parkolást, valamint az e-járművek stabil rögzítését és töltését.
A DUCKT egyike azon technológiai cégeknek, amely a zöld és tiszta technológiák elterjesztésében, a mobilitás, valamint az okos megoldások szélesebb körű alkalmazásában érdekelt EIT InnoEnergy támogatásával működik. A szervezet magyarországi központjának vezetője, Dervalics Ákos szerint az egyéni elektromos közlekedési lehetőségek megteremtésével párhuzamosan az ezeket meghatározó infrastrukturális háttér és szabályozási környezet összehangolt változtatására is szükség van. Ma még az elektromos rollerek, kerékpárok használata korántsem egyértelmű, ennek megfelelően a lakosok közlekedési igényei, illetve a városok adottságai együttesen befolyásolják a települések szerepvállalását a mikromobilitás fejlesztésében. Legkézenfekvőbbnek az tűnik, ha a szabályozás és az infrastruktúra együtt jár: ennek eredményeként nemcsak azt mondja meg a város, hogyan engedélyezi egyes közlekedési eszközök használatát, hanem azt is, hol és hogyan lehet azokat tárolni, tölteni. Ez a modell nagyban hozzá fog járulni az élhető környezet megteremtéséhez – véli a szakember.
Az EIT InnoEnergy magyarországi képviselete részt vesz az INTERREG CENTRAL EUROPE társfinanszírozásában futó InNow projektben is, amelynek célja, hogy közvetítő szerepet nyújtson a cleantech startupok és azok potenciális üzletei partnerei számára. Jelentkezni a https://greenbrother.hu/apply oldalon lehet.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarországra is jön a mikromobilitást segítő DUCKT
- AR-fejlesztés és e-roller a Hankook közreműködésével
- Épül az e-rollerek e-mopedek és e-biciklik töltőhálózata
- A Lime 2030-ig 100 százalékban zéró emisszióssá teszi járműparkját
- Lime: télen sem csökkent a rollerezési kedv Budapesten
- Mától Budapesten is elérhető a Lime heti bérletet kínáló LimePass szolgáltatása
- Öt tipp #modernbalesetek ellen: a túlélés szabályai a digitális korban
- Világszerte 100 milliónál tart a Lime e-rolleres utak száma
- Tanulj meg e-rollerezni, e-motorozni
- Ausztriában útmutató segíti a közösségi e-rollerek bevezetését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.