A világ legokosabb kampuszát hozzák létre
A Siemensszel együttműködve a Birminghami Egyetem digitális érzékelők, analitikai technológiák, mesterséges intelligencia, elosztott energiatermelés és -tárolás, megújuló energiaforrások, valamint a felhasználói szokások fejlődését kedvező irányba terelő megoldások ötvözésével alakítja át edgbastoni és dubaji telephelyeit, hogy létrehozza a világ legokosabb egyetemi kampuszát – amely hálózatba kapcsolt, élő laboratóriumként a kutatóknak, a tanároknak és a hallgatóknak is új adatokhoz ad hozzáférést.
Ez az élő laboratórium az egyetemi épületeket működtető technológiai megoldásokból, az ingatlanok infrastruktúrájából és erőműveiből gyűjtött adatokkal fogja segíteni az innovációt, a kutatást és a fejlesztést, valamint az oktatást is. Az energiaigény és -termelés így élő adatokon keresztül lesz vizsgálható a rendszerektől kezdve az egyéni fogyasztókig, illetve a termelőkig a kampuszok egészén, ami egyedülálló lehetőséget teremt az alkalmazott oktatáshoz, és csúcstechnológiás platformmal támogatja a kutatást is.
A Siemens doktoranduszi ösztöndíjakkal is segíteni fogja a világ száz legjobbja között számontartott egyetemen zajló munkát. Az ösztöndíjas PhD hallgatók a Siemens és az egyetem szakembereivel közösen tervezhetik meg kutatási projektjeiket, amelyekben többek között az adatokkal, a technológiával, a városi rendszerekkel és a klímasemlegesség elérésével kapcsolatos kihívásokra keresnek választ.
Idén a Birminghami Egyetem lesz a világon az első felsőoktatási intézmény, amely ilyen méretekben vezet be a dolgok internetére (IoT) épülő technológiai megoldásokat. A nagy energiahatékonysági projekt első szakaszában az egyetem ugyanis 2021 őszétől 23 ezer Enlighted IoT szenzort fog telepíteni ingatlanaiban.
A Siemens emellett tíz évig egy irodát is működtet majd az egyetemen, amely az energiahatékonysághoz és az IoT szolgáltatásokhoz fűződő technológiák és szakértelem maradéktalan hasznosításában fogja segíteni a felsőoktatási intézményt. A Birminghami Egyetem sem kezdő ezen a területen, 2020-ra kitűzött fenntarthatósági céljait széndioxid-kibocsátásának 20 százalékos csökkentésével érte el.
Kapcsolódó cikkek
- Önvezető villamos a kocsiszínben
- Magyar újítók ötleteit is várja innovációs versenyén a Siemens
- E-közlekedéssel erősítenek a svájci nagyvárosok
- Útnak indult a Yunex Traffic márka
- A Siemens Mobility 3,4 milliárd dollár értékben szerződött egy amerikai vasúttársasággal
- A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
- Vezetőváltás a hazai Siemensnél
- Frissítette épületfelügyeleti szoftverét a Siemens
- Hibrid hajtásmodell, naperőmű tesztelés, nanoszálas gyógyszertechnológia
- Tippek a vállalati energiahatékonyság javítására
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.