Budapestre figyelt a techvilág

forrás: Prím Online, 2022. június 7. 19:41

Kódolói újdonságok, agilis csapatépítés, modern menedzsment fogások és a legfrissebb technológiai trendek – mindez egy helyen várta az idei Craft Conference résztvevőit. Május végén szakmai workshopokkal indult a program, június első két napján pedig többek között a NASA, a Google és a Spotify nagyágyúinak vagy éppen a Continental, a Microsoft és a Shapr3D magyar szakértőinek inspiráló előadásait hallgathatta meg a tanulni vágyó közönség. 

A kihagyhatatlan tudásbombát vállalati standok, kapcsolatépítő buli, dodzsem pálya és konferencia koktélok tették felejthetetlenné a Vasúttörténeti Park csodás díszletében. A Craft mára a szoftverfejlesztők megkerülhetetlen szakmai és közösségi platformjává nőtte ki magát a régióban, ezzel pedig Budapestet is előkelő helyre pozícionálja az európai techtérképen.

 

 

Közel 80 előadó, 5 színpad és 2 virtuális előadói tér, számos kihagyhatatlan workshop – elképesztően sok tudást és még több izgalmas programot sűrített csupán 4 napba az idei Craft Conference. Közép-Európa egyik legnépszerűbb techfesztiválja két évre az online térbe kényszerült, de idén május 31. és június 3. között végre ismét személyesen találkozhattak a szoftverfejlesztéssel foglalkozó junior és szenior szakemberek, valamit az IT-területen tevékenykedő projektmenedzserek, közép- és felsővezetők. Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy nem csak a szervezők várták nagyon az idei Craft-élményt: 32 országból közel 1500 szakember vett részt a fesztiválon, a budapesti Vasúttörténeti Parkban követték az előadásokat és a kapcsolódó programokat – míg több százan online kapcsolódtak be. „Nagyon büszkék vagyunk, hiszen a május végi Craft már kőbe vésve szerepel minden, technológiai területen dolgozó közép-európai fejlesztő naptárában, és azt is látjuk, hogy a világ egyre több pontjáról érkeznek a résztvevők. Ez nem csak nekünk nagy dolog, de Budapestet is felteszi a képzeletbeli techtérképre: szinte minden előadó azzal indít, mennyire szereti ezt a gyönyörű várost, a kultúrát és persze a gasztronómiát” – mondja Baccifava Médea, az eseményt szervező CraftHub egyik alapítója.

 

 

A legfrissebb techtrendek egy helyen, a legjobbaktól

A Craft Conference egyedülállóan sokszínű előadói gárdájával vonzza a fejlesztői közösséget évről évre, és ez idén sem volt másként. A Google, a NASA vagy az eBay szakemberei mellett a szervezetfejlesztő guruk, coach-ok, a kódolás és a legújabb technológiák mesterei is megosztották gondolatébresztő és azonnal gyakorlatba ültethető tippjeiket. A provokatív szakmai szemléletéről híres Kevlin Henney a nem funkcionális kódolás rejtelmeibe vezette be a nézőket, Kelsey Hightower a szoftverellátási lánc biztonságának eszközeiről beszélt, de szó esett a mesterséges intelligencia szerepéről az adaptív szervezetépítésben és az is kiderült, hogy a DevOps eszközei hogyan támogatják a mobilapplikációk fejlesztését, monitorozását és frissítését, vagyis a kiváló felhasználó élményt. Számos prezentáció fókuszált a technológia jelentőségére az üzleti eredmények elérésében: a Tesco Technology előadója elmagyarázta, hogyan segítik őket saját fejlesztéseik a fogyasztók magasabb minőségű kiszolgálásához – és térülnek meg többszörösen.

 

Az inspiráló előadások arra is rámutattak, hogy a kiváló kódolói tudás vagy egy sikeresen piacra dobott termék korántsem elég a hosszú távú boldoguláshoz: érdemes nagy hangsúlyt fektetni a folyamatos szakmai továbbképzésekre, valamint a soft- és vezetői kompetenciák tudatos fejlesztésére. Smruti Patel arról számolt be, hogy a feladatok közötti helyes priorizálás mennyire meg tudja dobni a csapatok teljesítményét, de a tapasztalt szervezeti szakértők azt is megosztották, hogyan képes a rendszerszintű empátia növelni az eredményességet. Gyakorlati példákból itt sem volt hiány, Maryam Umar olyan módszert mutatott, mely az együttműködést és egymás megértését segíti: egy közös helyiségbe kihelyezett táblán munkatársai megoszthatták, milyen körülmények között tudnak a legjobban dolgozni, mi motiválja őket, milyen nehézségekkel küzdenek vagy éppen mivel szeretnek foglalkozni a szünetekben és a szabadidejükben. A konferenciaprogramot kiválóan kiegészítette a tematikusan illeszkedő workshop-sorozat, mely az elhangzó előadásokhoz nyújtott behatóbb, részletesebb tudásanyagot például a magas teljesítményű csapatok építése vagy a Kubernetes technológia legfrissebb újdonságai kapcsán.

 

 

Élőben vagy az éterben – óriási élmény a Craft

Az előadói gárda mellett a Craft Conference nagy erénye, hogy a szakmai tudást páratlan kapcsolatépítési lehetőségekkel, közösségi programokkal és élményekkel párosítja. Az idei résztvevők megismerkedhettek a konferenciaszponzor cégekkel és az általuk kínált pozíciókkal, a dodzsem pályán vagy a kisvasúton kapcsolódhattak ki a szünetekben vagy kötetlenül diskurálhattak a szakmáról a networking bulin. A Craft tehát idén sem okozott csalódást, ráadásul sikerült tökéletesen egyesítenie az online konferenciák és a személyes részvétellel zajló szakmai találkozók legjobb tulajdonságait. „Bármennyire is örültünk annak, hogy végre visszatérhettünk a világjárvány előtti hagyományos rendezvényformátumhoz, nagyon fontosnak tartottuk, hogy azoknak a craftozóknak is maradéktalan élményt és hasznos szakmai útravalót tudjunk nyújtani, akik ezúttal nem tudtak velünk tartani. Bármikor kérdezhettek az előadóktól, csak úgy, mint a helyszínen, virtuálisan látogathatták a kiállítók standjait és velük játszhattak a nyereményekért. Már-már úgy érezzük magunkat, mint egy nagy család, akik mintha csupán néhány nap kihagyás után találkoznának egymással – az új arcokat pedig mindig örömmel látjuk” – meséli Baccifava Médea.

Kulcsszavak: Craft Conference CraftHub

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon

Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is. 

2024. november 21. 13:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01