Csütörtökön indul az IT Realitás Mozgalom kérdőíve
Végre elmondhatják a véleményüket az informatikusok és a munkáltatók! Szeptember 1-jén, csütörtökön indul az IT Realitás Mozgalom részletes kérdőíve, amelynek kitöltői hozzájárulnak ahhoz, hogy igazán friss és valóban reális képet kapjunk Magyarország informatikus közösségéről.
Hazánkban egyre nagyobb a szakadék az informatikus munkaerő és a munkáltatók között. Emiatt az IT szektorban a szakemberek nagy része a külföldi piac felé fordult. Ezt a problémát szeretné megszüntetni a HR KOPÓ Tanácsadó Csoport által szervezett IT Realitás Mozgalom. A szervezők szeretnék hatékonyabbá tenni a magyarországi informatikus közösség megismerését, és megfelelő munkáltatói magatartáshoz hozzásegíteni a munkáltatókat.
A mozgalom szervezői a napokban véglegesítették a név nélkül kitölthető kérdőívet, amely szeptember 1-jétől lesz elérhető. A segítségével megkérdezik az informatikusokat és a munkáltatókat arról, hogy mit is szeretnének. A kitöltést nyereményjátékkal honorálják a szervezők, amely programhoz folyamatosan csatlakozhatnak a szponzorok termékek felajánlásával. A nyeremények sorsolására október végén kerül sor.
A kutatás célja egyrészt az informatikusok képzettségeinek, munkatapasztalatainak és egyéb, a munkavégzés szempontjából fontos jellegzetességeinek, a munkavégzési szokásainak, és a munkakeresésre vonatkozó preferenciáinak megismerése. Másrészt pedig a magyarországi munkáltatók lehetőségeinek és igényeinek megismerése az informatikus munkaerő foglalkoztatására vonatkozóan.
A felmérés adatait felhasználva készül a munkáltatók és a toborzók számára egy frissíthető online útmutató is, amely egyaránt hasznos a jó munkáltatói brand építéséhez és az informatikusok toborzásához.
A kutatás eredményét a Budapesten, 2022. november 10-én megrendezésre kerülő konferencián ismertetik a HR-szakemberek és a munkáltatók számára. Az IT Realitás Mozgalom részletei megtalálhatóak a www.hrkopo.hu/itrealitas oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Sok cég az IT költségek visszavágásával kezdte meg a spórolást
- Kidurranhat az IT lufi? Amerikában már elkezdődtek a leépítések…
- Csodálkozunk, hogy elmennek az informatikusok?
- Green Fox felmérés: a szoftverfejlesztők előtt kiemelkedő karrierlehetőségek állnak
- Tömegesen dolgoznának itthonról külföldre a magyar informatikusok
- Nők, akik megváltoztatták az informatikát
- A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról is elhoztak két érmet a magyar diákok
- Magyar bootcamp tanítja programozni a régiót
- Mi kell ahhoz, hogy itthon maradjanak az IT-szakemberek?
- A jövő mérnökei versenyeztek a Széchenyi-egyetemen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.