20 éve a hazai és európai kerékpárgyártás élvonalában
Az Accell Hunland Kft., amely olyan ikonikus márkák gyártója, mint a Haibike, a Ghost, a Winora, a Lapierre vagy a Raleigh, idén már 20 éve gyárt kerékpárokat tószegi gyárában. Az európai elektromoskerékpár-gyártás hazai központjának számító Szolnok melletti üzem gyártósoráról másfél percenként gördül le egy újabb kerékpár, harminc országba szállítanak bicikliket, és itt készült az ország első e-bike-ja is. A cég ma 98 százalékban elektromos modelleket gyárt és értékesít, de néhány éven belül ezt az arányt 100 százalékra szeretnék növelni.
20 éve az európai kerékpárgyártás élmezőnyében
Az Accell Hunland Kft. alapkövét 2001. június 1-jén tették le, egy évvel később pedig az újonnan elkészült gyártósorról legördült az első kerékpár. A piaci igényeknek megfelelően a tószegi gyár kezdetben hagyományos közép- és felsőkategóriás kerékpárokat készített, mára azonban 98 százalékban elektromos prémium- és felsőkategóriás kerékpárok gördülnek le a gyártósorról és jutnak el a vállalat partnerein keresztül több mint 30 országba. Az Accell Hunland Kft. elsőként kezdte meg az e-kerékpárgyártást Magyarországon 2009-ben, mára pedig már minden típusból készít pedálszenzoros vagy nyomatékszenzoros elektromos rásegítésű változatot, legyen szó városi bicikliről, trekkingről vagy mountain bike-ról. A tószegi a vállalatcsoport négy legfontosabb összeszerelő bázisának egyike.
2020-ban a vállalat legnépszerűbb szériája, egy homok színű, Haibike típusú elektromos kerékpár gördült le hárommilliomodikként a Szolnok melletti üzemben és várhatóan még idén elérik a 3,5 milliós darabszámot is. A vállalat portfóliója a Haibike mellett olyan jól ismert márkákat tartalmaz, mint a Winora, a Ghost, a Lapierre vagy a Raleigh.
Növekvő nemzetközi hajtóerő
Az eseményen részt vett Francesca Gamboni, az Accell Group Chief Supply Chain Officere, aki a tószegi gyár csoporton belüli kiemelt szerepét méltatta: az Accell Hunland Kft. az ország első és jelenleg is piacvezető e-bike gyártója, amely gazdasági szerepe mellett már 20 éve járul hozzá a magyar és európai kerékpáros kultúra fejlődéséhez. A cégcsoport képviselője a 20 éves jubileum kapcsán rámutatott, a Covid-19 járvány hatására Európa-szerte megnőtt az igény a kerékpározás és a környezetbarát közlekedési megoldások iránt, aminek hatására több milliárd eurós beruházások valósultak és valósulnak meg a kontinensen. Hozzátette, a kerékpározás egyúttal fontos szereplője lehet a pandémia utáni zöld megoldásokra épülő társadalmi és gazdasági felépülésnek is, hiszen megbízható, tiszta és környezetbarát közlekedési megoldást jelent.
„A kerékpározás a modern társadalmak közlekedésének egyre alapvetőbb része, 10 év múlva pedig még inkább az lesz. A kerékpározás a kulcsa annak, hogy élhetőbb városokban éljünk, ráadásul a közlekedők fizikai és mentális egészségéhez is hozzájárul. Éppen ezért az állam egyre nagyobb szerepet vállal abban, hogy például az e-bike és e-cargo támogatási programjaival, illetve a munkavállalók munkába járásának támogatásával hozzájáruljon a kerékpározás minél nagyobb térnyeréséhez” – emelte ki ünnepi beszédében Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár, aki egyben gratulált a vállalat 20 év alatt elért eredményeihez, sikereihez is.
A vállalat már a következő 20 évre tervez
Az esemény házigazdája, Szabó-Lukovszki Béla, az Accell Hunland Kft nemrég kinevezett ügyvezetője elmondta, hogy az elmúlt 20 évben az Accell Hunland tószegi gyárában számos fejlesztés és bővítés zajlott le nemcsak a termelés volumenének növelése, hanem a munkavállalók érdekében is. Ezen folyamatoknak pedig még nincs vége, a vállalat több új fejlesztési terven is dolgozik már. Hosszú távon ehhez szüksége lesz további új berendezések beszerzésére, gyártásba állítására, új beruházásokra, technológiai és létszámfejlesztésre is.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.