Ez okoz rengeteg munkamegszakítást és készletpazarlást a gyárakban
A gépkezelők jelentős része legalább 20 alkalommal feleslegesen szakítja meg a munkáját azzal, hogy törlő- és tisztítószerekért kell mennie, vagy ki kell dobnia a használt eszközt. Ez derült ki a higiéniai eszközöket gyártó Tork kutatásából. A tanulmány arra is rámutatott, hogy a gépkezelők gyakran a szükségesnél több tisztítókendőt vesznek magukhoz azért, hogy ne kelljen megszakítaniuk a munkát. Hogy segítse a vállalatokat a pazarlás elleni küzdelemben, a Tork létrehozta az ingyenes Tork Mozgási veszteség kalkulátort. Ezzel a vállalatok felmérhetik annak hatását, ha rossz helyen vannak elhelyezve üzemükben a tisztítókendők.
A lean gyártás* egyik alapelve, hogy csökkenteni kell a pazarlást a termelékenység növelése érdekében. A gépkezelők felesleges mozgása és a készletpazarlás akár olyan megoldásokkal is csökkenthető, amelyekre elsőre nem is gondolnánk. A világ egyik vezető higiéniai és egészségügyi cikkeket gyártó vállalata, az Essity Tork márkája felmérést végzett a témában azért, hogy elősegítse a termelési hatékonyság javítását. Az eredmények azt mutatják, hogy ha nem optimális a tisztítókendők elhelyezése az üzemekben, akkor az mozgás- és készletpazarlást generálhat, valamint stresszt okozhat a dolgozók körében.
A tanulmányból az alábbiak derültek ki:
• A gépkezelők 44%-a legalább 20 alkalommal szakítja meg a munkát azért, hogy elmenjen a tisztítókendőkért, vagy hogy kidobja a használtat.
• A gépkezelők 74%-a a feladathoz több tisztítókendőt vesz magához, mint amennyire szüksége van, azért, hogy ne kelljen minden alkalommal elmennie érte.
• A gépkezelők 69%-a állítja, hogy stresszt okoz neki, ha megszakítja a munkáját, amikor sok a tennivaló.
• A gépkezelők 90%-a állítja, hogy ha a közelben professzionális ipari tisztítókendőket biztosítanának számára, az segítené a munkahelyi szervezettséget és növelné a munkával való elégedettséget.
A Tork Performance adagolórendszert úgy tervezték, hogy minden feladathoz megfeleljen
A felvázolt problémára az a megoldás, ha a tisztítókendőket a munkaállomáson úgy helyezik el, hogy a gépkezelőknek ne kelljen messzire menniük értük. Mivel a gyártási környezetek eltérőek, ezért nehéz olyan megoldást találni, amely minden vállalatnak megfelel. Emiatt a Tork Performance adagolókat számos egyedi és rugalmas rögzítési lehetőséggel tervezték meg, így ott és úgy helyezhetők el, ahol és ahogyan a legnagyobb szükség van rájuk – a gépkezelő számára elérhető közelségben. Ezáltal kiküszöbölhető a tanulmányban említett mozgás- és készletpazarlás.
„A Tork 30 éves magyarországi működése alatt rengeteg tapasztalatot szereztünk a különböző gyártási környezetekről, így nem csak a veszteségforrások azonosításában segíthetjük a vállalatokat, hanem megoldást is kínálhatunk a problémára. Innovatív termékeink segítenek kiküszöbölni a gépkezelők felesleges helyváltoztatását, és mérséklik a készletpazarlást, ezzel segítik a cégeket a fenntartható fejlődésben” – mondta el Nagy Géza, az Essity Hungary Professional Hygiene divízió kereskedelmi igazgatója.
Új, könnyen használható eszköz – Mozgási veszteség kalkulátor
A Tork kifejlesztett egy új, könnyen használható eszközt a pazarlás felmérésére: a Tork Mozgási veszteség kalkulátort. Ezzel a digitális eszközzel a vállalatok gyorsan átláthatják, hogy az adagolók elhelyezése milyen hatással van a gépkezelők napi munkájára.
_____________________
* Olyan termelési módszer, amelynek a célja a folyamatokban rejlő hibák, veszteségek kiküszöbölése révén a lehető leggazdaságosabb előállítás.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.