A Continental a legvonzóbb munkahely a szoftverfejlesztők számára Magyarországon
A Continental technológiai vállalat kiemelt célja a balesetmentes jövő megvalósítása, szem előtt tartva a fenntarthatóságot. Csúcstechnológiás megoldásaikkal teszik lehetővé, hogy munkatársaik a leginnovatívabb fejlesztésekkel hozzák közelebb életünkhöz ezt a víziót, amely az Universum legutóbbi kutatása szerint a munkavállalók számára is kiemelt fontosságú. A felmérésből kiderült, hogy hazánkban a szoftverfejlesztők a Continentalt tartják a legvonzóbb munkahelynek.
Az Universum, az employer branding, azaz a munkáltatói márkaépítés egy meghatározó „think tank” ügynökségeként 39 000 főt kérdezett meg arról, hogy mi jelenti a vállalatok legfőbb vonzerejét 2022-ben a munkahelyek kiválasztása során. A hazánkban is elvégzett nem reprezentatív kutatásban szereplő résztvevők válaszai alapján a Continental első helyre került a szoftverfejlesztők körében. A megkérdezett junior és több év tapasztalattal rendelkező medior és szenior szakemberek leginkább ismertsége és az iparágban betöltött vezető szerepe miatt preferálják a céget, továbbá kiváló munkáltatói híre miatt is vonzó választásnak tartják. Ezenfelül az innováció és a fizetés, valamint a kedvező juttatási csomagok azok a szempontok, amelyekért az előkelő első helyre került a vállalat a válaszadók listáján.
Milyen feladatokon dolgozhatnak a szoftverfejlesztők a magyarországi Continental vállalatoknál?
Az érzékelés, tervezés és cselekvés folyamatának alkalmazásával fejleszt a technológiai vállalat olyan megoldásokat, melyek segítik a mobilitás résztvevőit a nem kívánt közlekedési helyzetek elkerülésében.
A Continental több mint 151 évre visszamutató vállalati értékei mellett a mindenkori munkaerő és a piac igényeit is folyamatosan vizsgálja, hogy megfeleljen a munkakeresők elvárásainak, és olyan vállalati légkört teremtsen, amely vonzó lehet akár a felsőoktatásból a munkaerőpiacra frissen kikerülők vagy már több éves tapasztalattal rendelkezők számára is. Hazánkban a Continental folyamatosan keresi a legkiválóbb szoftverfejlesztő szakembereket, akik munkájukkal a budapesti Mesterséges Intelligencia Fejlesztési Központban, a frissen átadott Alkalmazásfejlesztési Központban, továbbá a veszprémi fejlesztőközpontban és a járműipari tesztpályán járulhatnak hozzá, hogy napról napra biztonságosabbá és fenntarthatóbbá váljon a jövő mobilitása. A szakemberek azokon a kiemelkedően biztonságos és megfizethető vezetéstámogató és automatizált járművezető megoldásokon dolgoznak, amelyeket a Continental autógyártó partnerei világszerte használhatnak.
A Continental több mint 190 000 embert foglalkoztat a világ 58 országában, akik mindent megtesznek az intelligens, hálózatszintű mobilitás biztosítása érdekében – mindezt biztonságosan, felhasználóbarát módon, fenntarthatóan és tisztán. Ezek az emberek szenvedélyesen megosztják egymással ötleteiket, új termékeket alkotnak, serkentik a változást és kezdeményezőkészek céljaik elérése érdekében. Telephelyeken és országokon átívelően dolgoznak együtt, hogy úttörő projekteket juttassanak célba. Magyarországon a Continental csoport mindhárom üzleti szektorával jelen van, úgymint az autóipari szektor, a gumiabroncs és az ipari megoldásokat szállító ContiTech. Hazai vállalatai tevékenységet folytatnak Budapesten, Budaörsön, Makón, Nyíregyházán, Szegeden, Vácon és Veszprémben.
Kapcsolódó cikkek
- Szegeden bővíti szoftverfejlesztési tevékenységét a Continental
- Alkalmazásfejlesztési Központot nyit Budapesten a Continental
- A Continental járművek beltereihez mutat be fenntartható felületi megoldásokat
- A Continental kitüntette a 2021-es év legjobb beszállítóit
- A Mercedes Continental abroncsokkal szereli fel a teljesen elektromos EQB-t
- A Continental digitális megoldást fejlesztett a raktér kiszámításához
- Már elérhetők Európában az újrahasznosított PET-palackokból készült abroncsok
- A Continental lett az „Év gumiabroncsgyártója” 2022-ben
- A Continental új érzékelőket dob piacra
- Meghosszabbítja 2027-ig partnerségét a Continental és a Tour de France
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.