Világszerte ismert mérnökök adnak elő a Formula Student Symposiumon
Az egyetemi motorsportot összefogó Formula Student-versenysorozatban világszerte több száz csapat dolgozik azon, hogy a legjobb eredményt érje el együléses versenyautója fejlesztésében, az ehhez kacsolódó mérnöki tervezésben, projektmenedzsmentben. A „mozgalom” egyik fontos eseménye a Formula Student Symposium, amelyet a Széchenyi István Egyetem hívott életre, és november 25. és 27. között már nyolcadik alkalommal rendez meg. Népszerűségét jelzi, hogy eddig mintegy 200 hallgató regisztrált rá, Németországtól Cseh- és Lengyelországon át Észtországig.
2019 után először újra nem online, hanem személyes jelenléttel rendezi meg a Formula Student Symposiumot a Széchenyi István Egyetem. (Fotó: Májer Csaba József)
Kolossváry Tamás, a rendezvény egyik főszervezője, a Széchenyi István Egyetem Zalaegerszegi Innovációs és Képzési Központjának vezetője elmondta: nagy öröm számukra, hogy ebben az évben ismét személyes jelenléttel, a győri campus Új Tudástér épületének aulájában rendezhetik meg a szimpóziumot. „Egyetemünk számára egyaránt fontos, hogy a gyakorlatban jól hasznosítható legkorszerűbb tudást nyújtsa a hallgatóknak, illetve hogy erősítse nemzetközi kapcsolatait. Büszkék vagyunk arra, hogy a Formula Student Symposium mindkét célhoz nagymértékben hozzájárul” – tette hozzá.
Kolossváry Tamás felhívta a figyelmet arra, hogy a rendezvényen világszerte ismert és elismert mérnököktől tanulhatnak az érdeklődők. Visszatérő vendég Owen Carless, a Red Bull világbajnok Forma–1-es csapata hajtásláncfejlesztő részlegének mérnöke. A száguldó cirkuszt nem csak ő képviseli: a pódiumra lép majd Hegedűs Andor (Red Bull), Ernesto Desiderio (Williams), a hallgatóként Formula Student-csapatban is tevékenykedett Jonas Pangerl (Williams), illetve Jánvári Zsolt, aki korábban a Haasnál és a Williamsnél dolgozott. Érdemes kiemelni Peter Schögglt, az AVL versenyzés- és járműüzletágának vezetőjét is. A hagyományoknak megfelelően előadásokat tarthatnak a Formula Student-sorozat önvezető, elektromos és belsőégésű kategóriájának top három nemzetközi csapata, így idei kiváló eredményei alapján a Széchenyi István Egyetemről az Arrabona Racing Team is.
Kapcsolódó cikkek
- Innovatív projekteket támogat a Széchenyi István Egyetem vállalkozásösztönzési pályázata
- Együttműködési megállapodást kötött az NMHH a Széchenyi István Egyetemmel
- Nagy sikerrel zárult a rangos nemzetközi közlekedésbiztonsági konferencia a Széchenyi-egyetemen
- Kína meghatározza az autonóm vezetés trendjeit
- Autonóm közlekedési rendszerekkel kapcsolatos kutatásokat mutattak be a ZalaZONE tesztpályán
- Radar a porszívón: első díjat nyert a Széchenyi István Egyetem innovációja a nemzetközi versenyen
- RUN-EU+ projekt a Széchenyi István Egyetem részvételével: sikeresen zárultak a megalapozó workshopok
- Siker: különdíjat kapott a Széchenyi István Egyetem PhD-hallgatója egy nemzetközi konferencián
- Gyorsítósávon az önvezetés felé
- Föld hívja Holdat: tudománytörténelmi jelentőségű kísérletet reprodukáltak a Széchenyi István Egyetemen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.