Lányok Napja az ELTE Informatika Karán
A Lányok Napján az ország legjobb vállalatai és intézményei inspirálnak évente több ezer fiatal lányt, hogy felfedezzék a STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) pályákban rejlő lehetőségeket.
Az ELTE Informatikai Kar idén a Semmiből született csodák: a mesterséges intelligencia alkotó ereje és barangolás virtuális világokban alcímű rendezvényével várja az informatika iránt érdeklődő lányokat.
A mesterséges intelligencia területén olyan forradalmi újítások jelentek meg a 2022-es év végére, amelyek már átformálták a tudásmegosztásról, az ismeretgyűjtésről és a kreativitásról alkotott eddigi ismereteinket. A rendezvényen kiderül, mi rejlik a „mindentudó” ChatGPT mögött, hogyan képes a Stable Diffusion és a DreamBooth egyszerű leírásokból képeket generálni, vagy a NeRF egyszerű képekből 3D modelleket építeni. Az eseményen interaktív demókkal színesített előadások várják a látogatókat, akik megismerhetik és ki is próbálhatják a legújabb technológiákat, illetve tájékozódhatnak jövőbeli karrierlehetőségeikről is.
A program során a Mesterséges Intelligencia Tanszék és a Tanszék NIPG kutatócsoportja rövid, közérthető előadásban mutatja be a mélyhálós (deep learning) újdonságokat, a Robert Bosch kutatónője pedig az akadémiai és ipari környezet kihívásairól mesél.
Az érdeklődök a STEAM Kuckóban VR szemüveget készíthetnek, ami haza is vihető. Emellett azt is megmutatják, hogyan lehet olyan 3D-s tárgyakat készíteni, amelyeket meg lehet tekinteni a saját készítésű szemüveggel és komolyabb virtuális valóságokba is behelyezhetőek.
Időpont: 2023. április 27. 09:00 - 14:00
Helyszín: ELTE Informatikai Kar (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A)
A találkozó az ELTE lágymányosi campusának északi épületénél, a Petőfi híd budai hídfője felé eső portánál lesz.
További részletek, jelentkezés: https://lanyoknapja.hu/program-reszletek/?pid=1040
Kapcsolódó cikkek
- Az önvezető autók is az ELTE-n tanulnak
- Az ELTE doktorandusza nyerte az idei Kuba Attila Díjat
- Ugródeszka a csúcstechnológia világába
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- Interaktív pályaválasztó fesztivál középiskolásoknak
- Az ELTE hallgatója nyert a Multi-Agent versenyen
- Átadták az ELTE Informatikai Karán a megújult T@T Kuckót
- A Telekom hálózatának működésével ismerkedhettek a jövő női mérnökei
- Online tartják meg az ELTE Informatikai Karának Nyílt Napját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.