Lebuktatta a ChatGPT-t a Brain Bar előadója
A Princeton diákja három nap alatt írt egy algoritmust, ami bármilyen szövegről megmondja, hogy a ChatGPT írta-e. A GPTZero már több millió felhasználónál jár, Edward Tian pedig több más izgalmas előadó mellett az idei Brain Bar fesztiválon mesél arról, mi a gond a mesterséges intelligenciával.
A szeptemberben kilencedik alkalommal elstartoló Brain Baron kiderül, milyen szkafander kell ahhoz, hogy meghódíthassuk a világűrt: Lindsay Aitchison, a NASA mérnöke elmeséli, hogyan fejleszti a következő generációs űrruhát, amiben az Artemis-program asztronautái 2025-ben a Holdon sétálhatnak majd.
A CIA volt elemzője, Martin Gurri megjósolta a Brexitet, Donald Trump elnökségét, a Brain Baron pedig arról beszél majd, hogyan törte meg a közösségi média az elitek információs monopóliumát, és forgatta fel a modern társadalmakat is. A napi hírzajon segít majd felülemelkedni a fesztivál látogatóinak Peter Turchin orosz származású amerikai tudós, aki a történelemből gyűjtött nagy mennyiségű adat segítségével jósolja meg a jövőt.
Az alváshiány és az alvászavar sokak számára mindennapos problémát jelentenek. Dr. Sophie Bostock alváskutató a fesztivál előadójaként elmeséli majd, miért kellene sokkal jobban figyelnünk az alvásra is, ha jobban szeretnénk teljesíteni mindennapjaink során. A Brain Bar meghívására érkezik Budapestre a holland Anouk Wipprecht is, aki a csúcstechnológiát hozza össze a divat világával: olyan ruhák megalkotásán dolgozik, amelyek gondolatokkal irányíthatóak és a környezet változására is reagálnak, ezeket pedig a Brain Baron is bemutatja majd.
Igazi magyar sikersztorival lép fel a Brain Bar színpadán Schaffhauser Sámuel és Palánki Dávid, akik fiatal koruk ellenére máris több millió dolláros közösségi támogatást gyűjtöttek be. Startupjuk, a Shrooly lehetővé teszi, hogy otthon, egy okoskészülék segítségével termeszthessük a kedvenc gombánkat, amit aztán el is fogyaszthatunk. Ha már hazai dicsőségek: a fesztiválra látogatók a világ egyik legjobb brass bandjével, a pécsi Band of StreetS-szel is találkozhatnak, de fellép a háromszoros BMX-világbajnok Kun Ádám és a magyar újgenerációs underground-szcéna új tehetsége, a rapper Sisi is. A rendezvény még több mint 80 előadót állít színpadra, akik közül sokakkal már most meg lehet ismerkedni a szervezők oldalán.
A Magyar Zene Házában rendezett Brain Bar hazai házigazdái a magyar podcastkultúra két nagy kedvence, Lil Frakk és Linczényi Márkó lesznek, és a fesztivál kedvéért ismét visszatér Budapestre Iain Lindsay volt brit nagykövet is.
Az ingyenes regisztráció diákok és tanárok számára már elindult a szeptember 21-22-én tartott jövőfesztiválra. Kedvezményes early bird jegyek szintén elérhetők a Brain Bar oldalán, a legfrissebb információkat pedig a Facebook-eseményben lehet nyomon követni.
Kapcsolódó cikkek
- A mesterséges intelligencia és a jog viszonyáról rendeztek workshopot a Széchenyi-egyetemen
- A ChatGPT-hez hasonló modellek gyakorlati alkalmazásán dolgoznak a Bosch csoport AI szakértői
- A fiatalok 40%-a szerint segítené a munkáját a mesterséges intelligencia
- Az új mesterséges intelligencia alapú nyelvi modell tudása 1 billió lexikai elemre épül
- Az AI hozza el az igazi szerelmet az egyedülállóknak?
- Újra jön a magyar jövőfesztivál
- Valóban elveszi a mesterséges intelligencia a magyarországi munkavállalók munkáját?
- A jogalkotás csak lohol a technológia után – mi vár Európában a ChatGPT-re?
- Felelősségteljes mesterséges intelligencia fejlesztés – jó úton járunk?
- Erre használják a magyarok a ChatGPT-t
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.