Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak
A jubileumi, harmincadik MENTA 2023 – NEXT30! konferencián adta át IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2023-as díjazott Patay Szabolcs, a fejlett járműkommunikációs technológiákat fejlesztő magyarországi startup, a Commsignia ügyvezető igazgatója.
A Balatonfüreden zajló, jubileumi MENTA 2023 – NEXT30! konferencia első napjának zárásaként adták át az év menedzserének járó Gyurós Tibor-díjat. Az ünnepélyes keretek között átadott díjjal 2001 óta ismeri el a hazai IKT-szektorban meghatározó szakembereket az IVSZ által felkért szakmai zsűri.
“Az év menedzsere díjat nemcsak a 2001-ben történt tragikus hirtelenségű elvesztése okán nevezte el az IVSZ elnöksége Gyurós Tiborról, hanem azért is, mert a szövetség egykori elnöke kiemelkedő vezető volt: mind az üzleti életben, mind a szövetség építésében maximalistaként járt el. Hírnevét leginkább karizmatikusságának, energikusságának és kiváló empatikus készségének köszönhette. Stílusa lehengerlő volt, beosztottainak irányt tudott mutatni: újra és újra meg tudta győzni őket arról, hogy az esetleges nehézségek ellenére is érdemes hinni cégében. Az IVSZ minden évben a hasonlóan karizmatikus és sikeres menedzsereket keresi és díjazza, és elmondhatjuk, hogy szerencsére sok vezetői példaképet tudtunk már bemutatni az elmúlt évtizedekben” – mondta el a díjról Tajthy Krisztina, az IVSZ főtitkára.
Vinnai Balázs, az IVSZ elnöke (balra) adja át a díjat Patay Szabolcsnak a MENTA 2023 konferencia színpadán
Az év menedzsere – Patay Szabolcs, a Commsignia ügyvezetője
A Gyurós Tibor – év menedzsere-díj nyertese 2023-ban Patay Szabolcs, a vehicle-to-everything (V2X) technológián alapuló járműkommunikációs megoldásokat fejlesztő, a nemzetközi piacokon is jelen lévő magyar startup, a Commsignia ügyvezető igazgatója, társalapítója. A Commsignia budapesti fejlesztőközpontjában készülő szoftveres és hardveres megoldások révén a jövőben jelentősen csökkenthetők a közúti balesetek és halálesetek.
A Commsignia V2X-alapú megoldásait Magyarország, Csehország és Olaszország mellett több amerikai nagyvárosban is telepítették már utak mentén, hogy a technológiával kompatibilis járművek felé továbbítsák jelzőlámpák, forgalomfigyelő kamerák és érzékelők valós idejű adatait – kibővítve a sofőrök fizikai látóterét. A jelenleg 140 fős cég nemzetközi szinten is jelentős kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat, meghatározó tagja iparági szervezeteknek, konzorciumoknak, aktívan működik közre a jövő járműkommunikációs szabványainak kidolgozásában.
Az idei shortlistes menedzserek
Az idei Gyurós-díj shortlistjére került Kovács Dominik Máté, a 2021-ben alapított Colossyan társalapító-ügyvezetője – a társaság olyan megoldást fejlesztett ki, amely AI technológia segítségével képes szöveges formában megadott információkból kész videókat generálni. A folyamatos fejlesztések révén a Colossyan a text-to-video szolgáltatások piacán technológiai vezető szerepet ért el, platformjukat már számos világmárka használja, hiszen két-három hétről akár 30 percre is csökkenti a videók készítésének idejét, jelentős költségeket takarítva meg a gyártásban.
Rónaszéki Péter, a FORTIX Consulting ügyvezető igazgatója szintén shortlistre került a zsűri döntése alapján. Rónaszéki 23 éve foglalkozik információbiztonsággal, információvédelemmel, és üzletmenet-folytonossággal többek között bank- és repülésinformatikai területen. Az ISACA Magyarországi Egyesület elnökségi tagjaként és az Önkéntes Kibervédelmi Összefogás (KIBEV) alapító tagjaként is aktívan részt vesz a szakmai közösség életében, és szakértőként gyakran nyilatkozik a hazai médiában a kiberbiztonsággal kapcsolatos témákban.
A 2023-as Gyurós Tibor-díj – az év menedzsere nyertesével készült videó:
Kapcsolódó cikkek
- Harminc évre előre tekintenek a 30. MENTA konferencia előadói
- Rekordszámú diákot vettek fel az informatikai szakokra
- Ezekre a készségekre lesz szükségük a munkavállalóknak az MI-korszakban
- Idén is bárki jelölhet hazai menedzsert a Gyurós Tibor-díjra
- Kkv-k százai fejleszthetik térítésmentesen digitális tudásukat
- Új szerepköréhez jobban illő névre vált az IVSZ
- Sokba kerülhet a cégeknek az uniós mesterségesintelligencia-szabályozásnak való megfelelés
- Az IVSZ álláspontja a mesterséges intelligenciára épülő fejlesztésekkel kapcsolatban
- A pandémia után a BNPL szolgáltatások adhatnak új lökést a magyar e-kereskedelemnek
- Indul a diákok digitális készségeit felmérő, nagyszabású régiós teszt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.